Celjanke (na fotografiji Aleksandra Krošelj) lovijo 14. naslov državnih prvakinj in sedmega v nizu. Foto: www.alesfevzer.com
Košarkarice Celja zmagale tudi na drugi tekmi finala

Tekma v Kranju je postregla z bolj izenačeno igro, kot je bila na prvem obračunu v Celju. Triglavanke so sicer vodile le enkrat na tekmi, pri izidu 3:2, a so v prvi četrtini vztrajno dihale za ovratnik aktualnim državnim prvakinjam, ki so po koncu prvih desetih minut vodile z 22:19.

Odločilna je bila druga četrtina. Celjanke so pri vodstvu z 28:23 naredile delni rezultat 13:0 in tako napravile prvo večjo razliko na srečanju. Ob odhodu na najdaljši odmor na obračunu so gostje vodile z 48:29. Celjanke so v drugem polčasu brez težav nadzirale tekmo, čeprav so Kranjčanke občutno zmanjšale zaostanek.

Pri Celju je bila tako kot na prvi tekmi strelsko najuspešnejša Iva Slonjšak, ki je dosegla 19 točk, Aleksandra Krošelj jih je dodala 13, Larisa Ocvirk pa je v statistiko dodala dvojni dvojček (12 točk, 11 skokov). Pri domačinkah je največ točk dosegla Urška Žibert (22), Rebeka Abramovič se je ustavila pri 16 točkah.

Tretja tekma finala bo v petek v Celju. Prenos na TVS 2 in na MMC-ju.