Nikola Janković je bil najboljši strelec tekme s 16 točkami, zbral je tudi pet skokov. Foto: www.alesfevzer.com
Charles Jenkins

Beograjčani so razred zase v Jadranski ligi, kjer so doživeli le en poraz. Navdušujejo tudi v Evroligi, kjer so sedem krogov pred koncem rednega dela na šestem mestu in imajo odlično izhodišče v boju za četrtfinale.

Pri gostiteljih je manjkal poškodovani Nemanja Dangubić, prav tako v ekipi ni bilo Stefana Jovića. Olimpija je brez Devina Oliverja, ki zaradi trebušne gripe ni potoval v Beograd.

Katastrofalen začetek zmajev
Ljubljančani so bili popolnoma razglašeni na začetku srečanja, v 4. minuti so gostitelji povedli z 12:0. Nikola Janković in Brandon Jefferson sta zadela trojki, a sta takoj odgovorila Charles Jenkins in Nathan David Wolters (20:8). Po prvi četrtini je imela Crvena zvezda 16 točk naskoka (36:22). V drugi četrtini se zmajem ni uspelo približati, Boriša Simanić je s trojko povišal prednost rdeče-belih na 52:34 ob odmoru.
Drugi polčas le še formalnost
V tretji četrtini je Crvena zvezda z delnim izidom 12:2 povedla kar z 68:42 in po 30 minutah je vse kazalo na pravi polom zmajev (74:47). V zadnji četrtini je trener Dejan Radonjić dal priložnost tudi rezervistom, ritem gostiteljev se je precej znižal, v zadnji četrtini so dosegli le 11 točk.
Najboljši strelec je bil pri domačih Petar Rakičević s 14 točkami, medtem ko jih je za Olimpijo Janković dosegel 16.

Okorn: Moramo biti zadovoljni, da smo izgubili le za 21 točk
"Crveni zvezdi želim vse dobro v nadaljevanju sezone. Imajo sijajen rezultat v Evroligi, še enkrat bi čestital trenerju Radonjiću za izvrstno delo. Iskreno jim želim, da se uvrstijo med osem najboljših ekip v Evroligi. V Ligi ABA so zgodba zase. Iz tega srečanja ne bomo delali drame. Nisem zadovoljen, saj nismo niti poskušali. Videti je bilo, kot da igralci niso verjeli, da lahko nekaj dosežejo v Beogradu. Vse to se je pokazalo že v prvi četrtini. Tekma je bila končana že v prvi minuti, ko smo vzeli prvo minuto odmora pri 8:0 za Crveno zvezdo. Na koncu lahko rečem, da moramo biti zadovoljni, da smo izgubili samo za 21 točk," je pojasnil trener Gašper Okorn.

"Mislim, da smo slabo odprli tekmo. Nedopustljivo je, da dobimo v prvi četrtini 36 točk. Želeli smo se vrniti, ampak Crvena zvezda ima zelo dobre igralce in niti v enem trenutku nismo bili blizu. Na koncu smo prepričljivo izgubili," je dodal Janković.