Tadej Čimžar je najboljši strelec Jeseničanov, v letošnji sezoni je prispeval že 10 golov in tri podaje. Foto: www.alesfevzer.com

Jeseničani so se veselili četrte zaporedne zmage in so tik pod vrhom lestvice. Razmerje v strelih na vrata je bilo 39:25. Clarke Saunders je zbral le 20 obramb, obramba tokrat ni imela svojega večera.

Gostitelji so imeli precej težav s tekmeci do sredine tekme. Povedli so v 11. minuti, ko je Luka Bašič ob prednosti igralca več plošček preusmeril prek vratarja Matthewa Hewitta v mrežo. Zadnji dve minuti uvodne tretjine sta bili zelo zanimivi. Najprej je Channing Bresciani izenačil na 1:1 s strelom z modre črte, Saunders je bil pokrit in strela mu ni uspelo odbiti. Erik Svetina je 46 sekund pred koncem spretno zadel z bekhendom za 2:1, a je Diego Iori po protinapadu znova poravnal izid 17 sekund pred piskom sirene.

Odlični Čimžar zrežiral preobrat
Italijani so v 26. minuti celo povedli, Davide Schiavone je bil natančen z močnim strelom z leve strani. Sredi druge tretjine so se izbranci Gabra Glaviča le zbrali. Tadej Čimžar je ukradel plošček in ga poslal pod prečko v 31. minuti. Isti igralec je zadel še enkrat pol minute zatem po sijajnem prodoru po levi strani (4:3). Gostje so bili šokirani, trener Teppo Kivela je vzel pol minute odmora, ki pa ni pomagala. Gašper Glavič je z natančnim strelom povišal na 5:3, neverjetne štiri minute pa je zaokrožil Blaž Tomaževič, ki je podstavil palico pred vrati po lepi podaji Mihe Brusa z leve strani.

Jastrebi iz Canazeija so se znova približali le na gol zaostanka (6:5), v 45. minuti sta v razmiku 45 sekund veliki napaki obrambe unovčila Martin Graf in Karl Anton Östrman. Tomaževič je nato unovčil protinapad, končni izid pa je postavil Žiga Urukalo devet minut pred koncem.

Naslednji konec tedna celinski pokal
Jeseničani imajo v Alpski ligi krajši premor. 25. oktobra jih čaka gostovanje v Salzburgu, nato pa bo dva dni zatem že derbi z Olimpijo. Vmes se bodo v Rittnu merili na turnirju 2. kroga celinskega pokala, med 19. in 21. oktobrom bodo napredovanje iskali v konkurenci južnotirolskih prirediteljev, Crvene zvezde in MAC-a iz Budimpešte.