Blaž Mahkovic je bil s 15 točkami najučinkovitejši strelec Uniona Olimpije. Foto: BoBo

Odigrali smo toliko, kot je bilo potrebno za normalno igro in zmago. Obe ekipi sta bili nekoliko oslabljeni s poškodbami, a boljše smo se znašli mi. Odigrali smo agresivno obrambo in poletno v napadu.

Aleš Pipan
Vasilije Vučetić
Vasilije Vučetić je bil drugi strelec svoje ekipe. Foto: KK Union Olimpija
Za konec lahko delo Uniona Olimpije

Ljubljančani, ki so igrali brez Alena Omića in Sasuja Salina, so mirno nadzirali potek srečanja, nasprotnika so popolnoma nadigrali in zasluženo vknjižili šesto zmago v skupinskem delu.

Najučinkovitejši strelec Uniona Olimpije je bil s 15 točkami Blaž Mahkovic, Vasilje Vučetić jih je zbral 13, Dino Murić 12. Pri gostih je bil najbolj razpoložen Ronalds Zakis (19 točk).

Zmaji hitro pobegnili nasprotniku
Prvi polčas so prepričljivo dobili Ljubljančani, že v uvodnih minutah so pokazali, da za Latvijce v sredo ne bo kruha. Njihova najvišja prednost je znašala +10, s trojko jo je prinesel Klemen Prepelič (22:12). V drugem delu prvega polčasa se je prevlada zmajev nadaljevala, čeprav sta ekipi v prvih štirih minutah zadeli le tri koše. Gostje so storili kopico napak, še posebej v napadu, kjer so bili precej povprečni. Po košu Mahkovica (28:16) je gostujoči trener zahteval minuto odmora, po kateri se igra njegovih varovancev ni pretirano popravila. Ob polčasu so Latvijci zaostajali z 41:29.

Latvijci popolnoma popustili
Varovanci Aleša Pipana so dobro igro nadaljevali tudi v drugem polčasu, zelo razpoložen je bil zlasti Vasilje Vučetić, ki je s 13. točko na tekmi (50:37) izsilil novo minuto odmora gostujoče ekipe. Sredi tretje četrtine je Marko Marinovič zadel peto trojko Uniona Olimpije iz 17. poskusa, (najvišja) prednost gostiteljev pa je iz napada v napad rasla, Halil Kanacević jo je z zabijanjem in zadetim prostim metom povišal že na +21 (62:41), za +23 (69:46) je po zaporednih zapravljenih napadih nasprotnika pod košem zadel Mahkovic.

V zadnji četrtini so slovenski podprvaki prednost brez večjih težav zadržali, z nekaterimi krasnimi potezami, tudi blokadami, so navduševali zbrane ljubitelje košarke, najvišja prednost je znašala +32 (86:54).

Izjavi po tekmi

Aleš Pipan, trener Uniona Olimpije: "Veliko ni povedati. Odigrali smo toliko, kot je bilo potrebno za normalno igro in zmago. Obe ekipi sta bili nekoliko oslabljeni s poškodbami, a boljše smo se znašli mi. Odigrali smo agresivno obrambo in poletno v napadu. Vse to je prineslo visoko zmago, ki na koncu ne pomeni nič, razen to, da je odraz nekega dela in optimizem za naslednje tekme. Vse skupaj smo že pozabili, saj je pred nami težka in pomembna tekma v Novem mestu."

Nikolajs Mazurs, trener VEF Rige: "Čestitke Unionu Olimpiji za napredovanje v drugi del EuroCupa. Nismo bili uspešni, a veliko smo se naučili. Pred nami je še veliko tekem in nadaljevati moramo dobro delo."