Jan Špan je vodil Petrol Olimpijo do nove zmage v Ligi ABA. Dosegel je 20 točk, od tega kar šest trojk. Po zmagi je povedal:
Jan Špan je vodil Petrol Olimpijo do nove zmage v Ligi ABA. Dosegel je 20 točk, od tega kar šest trojk. Po zmagi je povedal: "Zmaga na zelo težkem gostovanju v Beogradu. Do konca smo se borili. Mislim, da smo srečanje dobili predvsem zato, ker smo pri zadnji žogi dobili skok v napadu. V tem elementu igre nas je Partizan prej dominiral. Na koncu nam je le uspelo slaviti zmago. V obrambi smo naredili velik posel. Zelo lepa zmaga." Foto: www.alesfevzer.com

V lanski sezoni smo izgubili po težki končnici tukaj, na zelo podoben način, saj smo branili zadnji napad Partizana. Zelo sem zadovoljen z zmago. Ideja pred tekmo je bila, da Partizanu vzamemo protinapad in tranzicijsko igro. Mislim, da nam je to uspelo, saj Partizan že dolgo ni dosegel tako malo točk iz protinapada. Na drugi strani nam je veliko težav povzročal napadalni skok Partizana, kar jih je držalo v igri. Pred zadnjo četrtino so imeli 21 skokov, v zadnji pa samo tri. Mislim, da je to odločilo tekmo. Že pred zadnjo četrtino smo videli, da lahko igramo z njimi, tudi Partizan je imel priložnost za zmago, ampak mislim, da smo na koncu popolnoma zasluženo slavili v Beogradu.

Gašper Okorn, trener Petrola Olimpije

Gre za drugo zaporedno zmago Olimpije, ki je toliko večja, saj so beograjsko ekipo ugnali na njihovem terenu. Najzaslužnejši za zmago zmajev je bil Jan Špan, ki je dosegel 20 točk, od tega kar šest trojk, prispeval je še pet asistenc.

Partizan do prednosti s trojkami
Olimpija je srečanje obetavno začela, a je hitro popustila, Partizan je po petih minutah igre in treh zaporednih trojkah (delni izid 9:0) povedel že s 14:4. Pomagala ni niti minuta odmora Gašperja Okorna, njegovi varovanci so potrebovali dolgi dve minuti, da so dosegli koš (14:6). Gostitelji so nadaljevali odlično igro, po prvi četrtini so imeli 11 točk naskoka (20:9).

Druga četrtina Olimpiji
V drugi četrtini so Olimpijini košarkarji odgovorili s tremi zaporednimi meti za tri točke, zadeli so Hrovat, Badžim in Špan, zaostanek je znašal le še dve točki (24:22). Še eno trojko je prispeval Gregor Hrovat in Olimpija je bila oddaljena le še točko (26:25). A Tudi Partizan je poskusil s trojko, natančen je bil Patrick Miller (29:25). Partizan je po štirih zaporednih točkah Marka Pecarskega in trojki Vanje Marinkovića čez celotno igrišče ob samem izteku prvega polčasa spet ušel na dvomestno prednost (45:35).

Zmaji prvič povedli
Drugi polčas je Olimpija začela z delnim izidom 5:0 (45:40). Izenačena igra se je nadaljevala, Ljubljančani pa so se približali na le točko zaostanka (56:55). Po protinapadu Devina Oliverja, ki je zabil, pa je Olimpija ob koncu tretje četrtine prvič na tekmi povedla (56:57). Boban Radulović je zadel še izpod koša in Olimpija je povečala vodstvo (56:59).

Šest trojk Špana
Partizan je v zadnji četrtini znova povedel (65:63), a pri Olimpiji je z odlično predstavo nadaljeval Špan. Zadel je svojo šesto trojko za minimalno prednost Ljubljančanov (65:66). Sledile so napake na obeh straneh, več kot tri minute nobena izmed ekip ni dosegla koša. Prvi je zadel Partizan, s črte prostih metov je bil enkrat uspešen Miller (66:66). Nigel Cole Williams-Goss je povedel svojo ekipo v vodstvo (68:66). Olimpija je po dolgem času vknjižila točke, trojko je zadel Oliver (68:69). Oliver je zadel še eno pomembno trojko (71:72). Vodstvo je slabi dve minuti pred koncem povišal Dražen Bubnić (71:74). Pri Partizanu je bil natančen Strahinja Gavrilović, s črte prostih metov pa je bil natančen Špan (73:76). Pri Partizanu je proste mete natančno izvedel Gavrilović (75:76). Lorbek je nato izgubil pomembno žogo, protinapad Partizana pa je uspešno zaključil Williams-Goss (77:76). Ljubljanski košarkarji so v sami končnici nekajkrat uspešno skočili v napadu, Partizan jih je ustavil z osebno napako, s črte prostih metov pa je bil dvakrat uspešen Domen Lorbek (77:78). Novica Veličković je bil nenatančen pri metu za zmago, Olimpija je tako prišla do svojega četrtega slavja v Ligi ABA.

Petrol Olimpija bo z Ligo ABA nadaljevala 3. decembra, njihov nasprotnik bo FMP.