Raheem Sterling je na začetku drugega polčasa zadel dvakrat. Foto: Reuters
Alvaro Morata
Alvaro Morata je blestel v Stoku. Španec je bil prehiter za obrambo gostiteljev. Foto: Reuters
Jordan Henderson
Jordan Henderson je povišal na 1:3 po podaji Daniela Sturridga. Foto: Reuters
Jamie Vardy
Jamie Vardy je najprej priigral enajstmetrovko, ko ga je podrl Simon Mignolet. Vardy se je nato odločil za strel po sredini vrat in Mignolet je znova dokazal, da je pravi specialist za branjenje najstrožjih kazni. Foto: Reuters

City je na vrhu lestvice izenačen z mestnim tekmecem Unitedom, ki je odnesel vse tri točke iz Southamptona (0:1). Zmagal je tudi aktualni prvak Chelsea, ki je ugnal Stoke (0:4), hat-trick je zabil izjemni Alvaro Morata.

Na stadionu Etihad so imeli gostitelji ogromno premoč (streli 25:5, v okvir vrat 9:0, koti 8:2 in posest 72:28 %). Crystal Palace je edina ekipa v najboljših petih ligah v Evropi, ki v letošnji sezoni še ni dosegla zadetka.

V prvem polčasu ni kazalo na polom gostov. City je povedel šele minuto pred odmorom, ko je David Silva podal v kazenski prostor, Leroy Sane je velemojstrsko poslal žogo prek Luke Milivojevića in jo spravil še mimo vratarja Wayna Hennesseyja v mrežo.

V drugem polčasu so se sinjemodri razleteli po zelenici. V 51. minuti je Sane z leve strani podal pred vrata, kjer je Raheem Sterling povišal na 2:0. Isti igralec je iz bližine zadel tudi za 3:0 po podaji Sergia Agüera. Argentinec je nato zadel z glavo enajst minut pred koncem po sijajnem predložku Saneja z leve strani. Končni izid je postavil Fabian Delph s pravim evrogolom z 20 metrov, žogo je z desnico zavrtinčil pod prečko.

Lukaku priigral nove tri točke rdečim vragom
Precej več dela so imeli rdeči vragi. Na stadionu St. Mary's je odločil Romelu Lukaku v 20. minuti. Ashley Young je podal pred vrata, strel Belgijca z glavo je vratarju Fraserju Forsterju še uspelo odbiti, a je nato Lukaku pospravil odbito žogo v mrežo.

V drugem polčasu je bil Southampton zelo nevaren. Najbližje izenačenju je bil Oriol Romeu, njegov strel z glavo je pred golovo črto odbil Marouane Fellaini. Trener gostov Jose Mourinho je zaradi ugovarjanja sodniku moral na tribuno v sodnikovem dodatku.

Morata s hat-trickom potopil Stoke
V Stoku je bil razred zase Morata, ki je že v 2. minuti ušel branilcem, sprejel dolgo podajo Cesarja Azpilicuete in ukanil Jacka Butlanda. Po pol ure igre je veliko napako naredil Darren Fletcher, ki je žogo zaustavil s prsmi in jo skušal vrniti proti svojim branilcem, pritekel je Pedro in z močnim diagonalnim strelom z desno nogo zadel v malo mrežico.

Katastrofalen dan za Fletcherja se je nadaljeval v 77. minuti, ko ga je Morata v šprintu pustil daleč zadaj in nato še velemojstrsko poslal žogo prek Butlanda v mrežo. Španec je postavil končni izid osem minut pred koncem iz bližine, ko mu je Azpilicueta nastavil žogo s prsmi.