Rafael Nadal je v sredo odprl teniško akakdemijo v domačem Manacorju. Poseben gost je bil tudi njegov dolgoletni tekmec Roger Federer. Foto: Reuters

30-letni Nadal je osvojil 14 naslovov na turnirjih za grand slam, težave z roko pa je imel že letos na Roland Garrosu, ko je moral predati dvoboj 3. kroga, nato pa ni nastopil na Wimbledonu. Na lestvici ATP je padel na šesto mesto.

"Ni skrivnost, da sem se na olimpijski turnir v Rio de Janeiro odpravil ne povsem zdrav, a moj cilj je bil, da nastopim in osvojim kolajno za Španijo. Prehitra vrnitev je povzročila nove bolečine, zato sem bil zdaj prisiljen predčasno končati sezono, da se lahko v miru pripravim na sezono 2017," je sporočil Nadal, ki je letos zmagal v Monte Carlu in v Barceloni. Dobil je 39 dvobojev, izgubil pa je 14-krat.

Prihodnji teden je načrtoval nastop v Baslu, nato pa še v Parizu in na zaključnem mastersu v Londonu. Njegov naslednji cilj je Odprto prvenstvo Avstralije v Melbournu.