Andrej Hebar je dosegel odločilni zadetek, prispeval pa je še dve podaji. Foto: www.alesfevzer.com

Izbranci Andreja Brodnika so zelo slabo začeli novo sezono. V finalu Pokala Slovenije so izgubili proti Jeseničanom z 0:3, v Alpski ligi pa so za uvod doživeli poraza proti Rittnu (0:2) in Kitzbühelu (0:5).

Zmagoviti ritem so Ljubljančani ujeli ta teden, v sredo so v Tivoliju odpravili Fasso s 6:1, v soboto so napolnili mrežo Gardene, tokrat so tri točke odnesli še iz Neumarkta.

V prvi tretjini sta mreži mirovali, gostitelji pa so imeli več strelov na vrata (10:5). Že po 39 sekundah druge tretjine so zeleno-beli povedli, zadel je Miha Zajc. Tudi zadnjo tretjino so odlično začeli Ljubljančani, po 18 sekundah igre je Matic Kralj povišal na 0:2 po podaji Andreja Hebarja. Ondrej Nedved je v 46. minuti znižal. Ko je na kazenski klopi v 54. minuti sedel Nik Grahut, je Kamil Brabenec izenačil na 2:2. V 57. minuti je razigrani Hebar odločil tekmo po podaji Boštjana Groznika. Robert Kristan je zbral 33 obramb.

SŽ Olimpija se je z devetimi točkami prebila na peto mesto, prihodnji konec tedna bodo najprej gostovali v Cortini, v nedeljo pa v Tivoli prihaja Lustenau.