Barcelona je dvignila pokal v Gran Canaria Areni. Foto: EPA
Svetislav Pešić je pred nekaj dnevi sedel na klop Barcelone in že je osvojil prvo lovoriko. Foto: EPA

Verjamem, da to ni zadnja lovorika.

Svetislav Pešić, trener Barcelone

Katalonci so v Gran Canaria Areni ustavili niz kraljevega kluba, po štirih letih so jim znova vzeli pokal, leta 2013 je Barcelona nazadnje dvignila pokal španskih pokalnih zmagovalcev. Barcelona je z osvojitvijo španskega kraljevega pokala Copa del Rey znižala zaostanek - Real je pokal osvojil 27-krat, Barcelona pa 23-krat.

Trener Barcelone Svetislav Pešić, ki je na klop sedel pred nekaj dnevi, je na najboljši mogoči način začel sezono pri Barceloni.

Pri poražencih, ki jih vodi Pablo Laso, je Luka Dončić (28. februarja bo dopolnil 19 let), v 26 minutah dosegel 14 točk (1/4 za dve, 0/4 za 3, 12/16 prosti meti), dodal je pet skokov in tri asistence. Drugi slovenski reprezentant, Anthony Randolph, je v 12 minutah dosegel dve točki (1/4 za dve, 0/1 za tri).

Po visokem vodstvu Barce dramatična končnica
V prvem polčasu ekipi nista prikazali najboljše igre, a Barcelona si je do polčasa priigrala nekaj točk prednosti (34:40). Po vrnitvi so košarkarji Barcelone zaigrali na polno, z delnim izidom 8:1 so prišli do dvomestne prednosti (35:48). Razliko so večali, imeli so tudi 16 točk naskoka (40:56).

Ob vstopu v zadnjo četrtino so vodili za 15 točk (52:67), a tekma še zdaleč ni bila odločena. Iz minute v minuto so se bližali, 1:17 pred koncem po košu Jayceeja Carrolla pa je Real zaostajal še za pet točk (82:87). Sledila je dolga zadnja minuta, v kateri je 12 sekund pred koncem po drugi zaporedni trojki za popolno priključitev poskrbel Trey Thompkins (90:92). Po tem, ko je Pierre Oriola zgrešil dva prosta meta, in ko je skočil Dončić, je Real imel napad za zmago ali izenačenje, a je trojko zgrešil Fabien Causeur. Real je sicer zahteval osebno napako, a je sodniška piščalka ostala nema.