Center Houstona Clint Capela je na tekmi med drugim podelil štiri blokade. Foto: Reuters

Bili smo zelo agresivni, ne glede na to, ali smo zadeli koš ali ne. To je naša največja prednost. Mečemo na koš in kaj kmalu bo žoga že šla skozi obroč.

James Harden, branilec Houstona
James Harden je samo v tretji četrtini nasprotniku nasul 22 točk. Foto: Reuters
Košarkarji Oklahome Cityja so se znašli na robu izpada iz končnice, potem ko so izgubili četrto tekmo serije proti Utahu. Ta zdaj v zmagah vodi s 3:1. Velika trojka iz Oklahome ni prikazala vsega, kar zna. Paul George je sicer zbral 32 točk (met iz igre 9/21, prosti meti 12/12), Russell Westbrook jih je dodal 23 (14 skokov), Carmelo Anthony (na fotografiji z žogo) pa je razočaral. V 36 minutah je z metom iz igre 5/18 zbral le 11 točk. Njihovi soigralci niso bili kaj prida razpoloženi. Foto: Reuters

Ključna je bila tretja četrtina, v kateri so gostje iz Teksasa dosegli kar 50 točk, 30 več od nasprotnika, prednost pa so brez večjih težav zadržali do konca.

Gostitelji so zadnjič vodili slabih šest minut pred koncem polčasa (39:37), pozneje so izid izenačili na 46, na odmor so odšli z zaostankom točke (49:50), potem pa se je začel šov varovancev Mika D'Antonija.

Houston vodil že s +35
Po delnem izidu 27:5 je prednost narasla na +23, najvišjo je v uvodnih minutah zadnje četrtine z dvema zadetima prostima metoma zagotovil Nene Hilario (+35; 69:104). Houston se je nato sprostil, D'Antoni je s parketa 'potegnil' nosilce igre, Minnesoti je do konca uspelo zaostanek stopiti na -19.

Mečeš na koš, enkrat bo šla žoga že skozi
"Bili smo zelo agresivni, ne glede na to, ali smo zadeli koš ali ne. To je naša največja prednost. Mečemo na koš in kaj kmalu bo žoga že šla skozi obroč," je po tekmi dejal prvi strelec Houstona James Harden (36 točk), ki je s soigralci v prvem polčasu zgrešil kopico (odprtih) metov, v nadaljevanju pa popolnoma nadigral ekipo iz Minneapolisa (samo v tretji četrtini je 28-letni Kalifornijec dosegel kar 22 točk). Chris Paul je k zmagi svoje ekipe dodal še 25 točk, Eric Gordon 18. Pri Minnesoti je bil z 22 točkami najbolj razpoložen Karl-Anthony Towns.

Minnesota 14 let čakala na končnico
Serija se bo nadaljevala v sredo zvečer v Houstonu. Minnesota je nazadnje v končnici igrala v sezoni 2003/04, ko je s tedanjim najkoristnejšim igralcem lige Kevinom Garnettom in druščino napredovala do konferenčnega finala Zahoda in izgubila serijo z Los Angeles Lakersi (4:2). Houston je od sezone 2012/13 dalje redni udeleženec končnice, najdlje se mu je uspelo prebiti leta 2015, ko je nastope po porazu v seriji z Golden Statom sklenil v konferenčnem finalu (4:1).