Ken Andre Olimb je bil z zadetkom in dvema podajama najboljši igralec tekme. Foto: Reuters
Jan Muršak in Matija Pintarič
Matija Pintarič je v prvi tretjini dobil tri zadetke, zato je v nadaljevanju priložnost dobil Gašper Krošelj. Foto: EPA
Risi niso ponovili sobotnega podviga
Slovenski hokejisti nemočni proti Norveški

Nič kaj privlačnega hokeja niso videli gledalci v pariški dvorani Bercy. Slovenija (brez poškodovanega Panceta in kaznovanega Jegliča) ni bila razpoložena, na norveška vrata je sprožila le 16 strelov in ni izkoristila kar petih "power playev". Skandinavci so bili predvsem v prvi tretjini (3:0) očitno boljši in so dokazali, da imajo upravičeno višje cilje (četrtfinale) kot risi. Edini slovenski zadetek je dosegel Robert Sabolič, ko je pred koncem druge tretjine znižal na 4:1. V slovenski ekipi je bil sicer najboljši Jan Urbas.

Za vodstvo 2:0 zaslužna brata Olimb

Slovenija je prvo tretjino odigrala slabo, premalo agresivno in s preveč napakami v obrambi. Norvežani so povedli s 3:0, pri čemer sta prva zadetka dosegla brata Olimb. V šesti minuti je bil uspešen Mathis Olimb, potem ko Matija Pintarič ni dobro posredoval (plošček mu je ušel pod nogami), v 15. minuti pa Ken Andre Olimb, ki je bil z golom in dvema podajama izbran za igralca tekme. Pintariča je v drugi tretjini zamenjal Gašper Krošelj.

Norvežani niso dopustili preobrata
Norvežani so vodstvo v 39. minuti (z igralcem več; izključen je bil Rok Tičar) povišali na 4:0. Aleksander Reichenberg je pobegnil Sabahudinu Kovačeviću, obšel Krošlja in zadel. Risi so 15 sekund pred koncem druge tretjine dosegli zadetek upanja, potem ko je Sabolič z desne strani z nizkim diagonalnim strelom premagal Larsa Haugena. A scenarij s tekme proti Švici, ko se je Slovenija vrnila po zaostanku 0:4, se ni ponovil. Slovenija je v zadnjih 20 minutah na gol streljala le štirikrat, v zadnji minuti pa je spet zadel prvi norveški napad. Med strelce se je po bratih Olimb vpisal še Patrick Thoressen.

V sredo proti favorizirani Finski
Norveška je tako še tretjič zapored (2013, 2015) premagala Slovenijo na svetovnem prvenstvu elitne divizije. Na prejšnjih dveh obračunih je bilo 3:1. Novo priložnost za dokazovanje bo imela Slovenija že v sredo, ko bo ob 20.15 igrali s Finsko. Ob takšni igri presenečenje ne bo mogoče. V ekipo se bo vrnil Žiga Jeglič. Selektor Nik Zupančič je dal tokrat v prvi napad (ob dvojcu Tičar - Sabolič) Jana Muršaka, v drugega pa je ob Miho Verliča in Jana Urbasa postavil Kena Ograjenška.

SP elitne divizije v hokeju na ledu, skupina B (Pariz), 3. krog:
SLOVENIJA - NORVEŠKA
1:5 (0:3, 1:1, 0:1)
Sabolič 40.; M. Olimb 6., K. A. Olimb 15., Forsberg 19., Reichenberg 39., Thoressen 60.

ŠVICA - FRANCIJA
* 3:4 (0:1, 2:0, 1:2)
Praplan 22., 24., Ambuhl 54.; Auvitu 3., da Costa 44., Rech 56.
Pri kazenskih strelih je odločil zadetek Stephana da Coste.

* 3:4 (0:1, 0:2, 3:0)
Gernat 42., Bliznak 47., Miklik 52.; Hardt 17. , Russell 25., Poulsen 40.
Pri kazenskih strelih je za Dansko, ki je zapravila vodstvo 0:3, zadel Morten Green.