J. T. Compher je v 52. minuti odločil tekmo med ZDA in Švedsko. Foto: Reuters
Nate Mackinnon
Nate Mackinnon je za visoko kanadsko zmago prispeval dva gola in podajo. Foto: Reuters
Vadim Šipačjov
Vadim Šipačjov je dosegel prva zadetka za Rusijo, ki je gladko odpravila Nemčijo. Foto: Reuters
Američani v Kölnu ugnali Švede
Kanadčani gladko odpravili Belorusijo

).

Za igralca tekme so v Parizu na tekmi Kanada - Belorusija razglasili Braydena Pointa, ki je dosegel dva zadetka, prvega po dobrih petih minutah igre, kar je bil edini gol v prvi tretjini. Nate Mackinnon, ki je Sloveniji v nedeljo zabil tri gole, je v drugi tretjini z dvema zadetkoma vodstvo povišal na 3:0. Najprej je (v 25. minuti) sijajno meril v levi zgornji kot vrat Mihajla Karnaukova, v 36. minuti pa je plošček s pol metra potisnil v mrežo. V zadnji tretjini so zadeli še Jeff Skinner, Claude Giroux in še enkrat Brayden Point.

Calvin Pickard je ubranil vseh 13 strelov. Belorusi so po treh tekmah še brez točke.

Velik preobrat Čehov
Na večerni tekmi v Parizu je Češka ugnala Finsko, čeprav je po prvi tretjini zaostajala kar z 0:3. V zadnji tretjini so Roman Horak, Radko Gudaš in Jan Kovar izid izenačili, v podaljšku ni bilo odločitve, pri kazenskih strelih pa je odločilni gol dosegel Robin Hanzl.

Compher zagotovil zmago Američanom
Na ponedeljkovem derbiju so ZDA premagale Švede s 4:3. Uvodoma je bolje kazalo Švedom, ki so tudi po zaslugi dveh zadetkov Eliasa Lindholma prvo tretjino dobili s 3:2. V naslednjih dveh tretjinah pa so Američani preobrnili rezultat po zaslugi dveh golov Johnnyja Gaudreauja in odločilnega J.T. Compherja v 52. minuti.

Rusi hitro napolnili mrežo Nemcev
Rusi so na tekmi, ki so jo zaznamovale številne kazni (skupaj za 41 minut, pri čemer je Patrick Hager dobil kazen igre), po dveh tretjinah proti Nemcem vodili kar s 5:0. Prva zadetka je na popoldanskem dvoboju v Kölnu dosegel Vadim Šipačjov, ki je z ekipo SKA iz St. Peterburga letos postal prvak Lige KHL, prihodnjo sezono pa bo igral za Vegas Golden Knights, novo ekipo Lige NHL. Nemci so v zadnji tretjini lahko le ublažili poraz.