Košarkarji Hopsov so pred 600 gledalci na Polzeli spravili na kolena Petrol Olimpijo. Foto: www.alesfevzer.com

Rogaška je vodila večji del obračuna, v tretji četrtini je povedla s 65:56. A Krka se ni predala, gostje so se hitro približali in v zadnji četrtini pet minut pred koncem za trenutek po trojki Marka Jošila celo povedli (69:71). Rogaška je dogovorila s trojko Mirze Sarajlije, v končnici pa odigrala bolj zbrano kot Krka.

Prednost 82:75 poldrugo minuto pred koncem je zadoščala, Krka se je še približala na štiri točke, preobrata pa ni zmogla in Rogaška je na koncu slavila za deset točk. Domači so tudi zelo učinkovito izvajali proste mete, od 30 poskusov so zgrešili le enega. Sarajlija je bil s 16 točkami najboljši strelec tekme, 15 jih je dodal še Marko Pajić, pri gostih pa sta jih po 15 dosegla tudi Jošilo in Dalibor Đapa.

Olimpija klonila na Polzeli
Hopsi so proti Olimpiji izgubili obe tekmi v rednem delu, tokrat pa so jim vsaj delno vrnili. A kazalo je, da bodo zmaji tudi tokrat zmagali, saj so v 35. minuti vodili s 55:47. Domači so odgovorili z delnim izidom 10:2 in s košem Sandija Čebularja manj kot dve minuti pred koncem izenačili na 59:59. Donovan Jack je nato dosegel koš in še prosti met za 62:59. Po zapravljenem napadu gostov sta zmago domačih potrdila Čebular in Milojko Vasilić. Jack je tekmo končal pri 18 točkah, po 13 sta jih oddala Čebular in Vasilić, prav tako po 13 pa sta jih za poražence zbrala Jan Špan in Marvin Jones.

"Pričakoval sem težko tekmo, saj so Polzeljani izjemno napadalni in neugodni. Škoda za ta poraz. Začeli smo slabo, nato nam je uspelo ustaviti nalet naših tekmecev, vzpostaviti ravnotežje na igrišču in zaigrati dobro. Do zadnjih treh minut tekme je bila naša igra videti zelo dobro, nato pa smo se povsem ustavili, kar ni prvič, upam pa, da zadnjič v tej sezoni. Ne vem, zakaj se to zgodi, in ne razumem, zakaj, ko gre na igrišču nekaj narobe, igralci nehajo verjeti vase. Na koncu je krivda za poraz vedno trenerjeva. Najti moramo pozitivne stvari, saj je pred nami še kar nekaj tekem, in iti naprej," je poudaril trener Jure Zdovc.