LaMarcus Aldridge je bil neustavljiv, v odločilnih trenutkih je vedno našel pravo rešitev. Foto: Reuters
LeBron James in soigralci bodo naslednji teden še štirikrat igrali doma. Foto: Reuters
Larry Nance je prvič nosil številko 22, ki sicer visi pod stropom Quicken Loans Arene. To sicer ni praksa, a je vodstvo dovolilo izjemo, saj je številko 22 nosil Larry Nance starejši. Foto: Reuters

Zvezdnik gostiteljev je bil na parketu kar 40 minut, le za podajo je zgrešil trojni dvojček (33 točk, 13 skokov in 9 podaj). Vsi štirje preostali člani začetne peterke so skupaj prispevali le 14 točk. Cavaliersi so izjemno slabo metali izza črte (8/34).
Pri Spursih je LaMarcus Aldridge dosegel 27 točk, Danny Green pa je zadel pet trojk, potem ko je prvič v letošnji sezoni začel na klopi. V petek se je v Denverju zastrupil s hrano. San Antonio, ki je igral brez poškodovanega veterana Manuja Ginobilija, je prekinil serijo štirih zaporednih porazov na najdaljšem nizu gostovanj v letošnji sezoni.

Ko je LeBron počival, so Spursi ušli
Tekma je bila tri četrtine zelo izenačena. Po 36 minutah so imeli Spursi le dve točki naskoka (74:76). Ključen je bil začetek zadnje četrtine, ko je trener Tyronn Lue namenil Jamesu nekaj počitka, San Antonio pa je z delnim izidom 11:0 prišel do odlločilne prednosti. Razigral se je Dejounte Murray, ki je nanizal šest točk zapored.

James se je nato hitro vrnil na parket in prejel tehnično napako, ko se je preveč pritožavl po blokadi Kyla Andersona. Obramba Clevelanda je bila zelo slaba, samo v zadnji četrtini so jim Spursi nasuli kar 34 točk.

Lue se veseli niza domačih tekem
Cleveland je slabo začel dolgo serijo domačih tekem, v Quicken Loans Areno v naslednjem tednu prihajajo še Brooklyn, Philadelphia, Denver in Detroit. Že v četrtek proti Washingtonu so imeli Cavaliersi velike težave v obrambi, v napadu pa je vse odvisno od Jamesa.

"Precej smo spremenili ekipo in potrebujemo čas. To je dolgotrajen proces. Najbolj se nam neuigranost pozna v obrambi. Zadovoljen sem, da zdaj igramo doma, kjer je lažje skriti kakšno slabost," je pojasnil trener Lue.
Gregg Popovich je znova hvalil Jamesa: "Moram se pripraviti pred tekmo, da ne gledam le Jamesa. To se mi je dogajalo v devetdesetih letih, ko smo prvič igrali proti Chicagu. Opazoval sem le Michaela Jordana." Trener San Antonia je zelo zaskrbljen, saj Kawhi Leonard še ni pripravljen za vrnitev na parket. Poškodba desne stegenske mišice je še vedno prehuda. Veliko vprašanje je, če bo sploh še igral v rednem delu sezone.

Charlotte vse bližje osmemu mestu
Pravo formo je ujel tudi Charlotte, ki se je veselil četrte zaporedne zmage. Dwight Howard in Kemba Walker sta bila najzaslužnejša za uspeh nad Detroitoms 114:98. Sršeni znova upajo na končnico. Na osmem mestu Vzhoda je trenutno Miami z 31 zmagami, Detroit jih ima 28, Charlotte pa 27. Obeta se napet zadnji mesec in pol rednega dela.