Rajmond Debevec se je uvrstil tudi na glavno tekmo. Foto: STA

Zmagala je Švica (3.511) pred Francijo (3.506) in Norveško (3.483). Prek kvalifikacij so se vsi trije prebili tudi na petkovo glavno tekmo v disciplini velikokalibrska puška trojni položaj na 300 metrov.

V mladinski konkurenci se je v lepi luči predstavila Klavdija Jerovšek, ki je v disciplini malokalibrska puška trojni položaj osvojila nehvaležno deveto mesto, do uvrstitve v veliki finale osmih najboljših strelk pa jo je ločil le krog. Jerovškova je zadela 577 krogov, njeni reprezentančni sotekmovalki pa sta se uvrstili v drugo polovico nastopajočih. Urška Kuharič je zadela 566, Petra Vernik pa 551 krogov. Slovenija je v ekipni konkurenci s 1.694 krogi zasedla enajsto mesto.

V petek bo na strelišču v Las Gabiasu zadnji tekmovalni dan, poleg Debevca, Markoje in Ziška bo v članski konkurenci strelskega maratona s puško velikega kalibra na 300 metrov nastopila še Renata Oražem. Erik Kandare bo nastopil v mladinski konkurenci v disciplini malokalibrska puška trojni položaj.