Neymar je dosegel dva gola, ob tem pa stresel še vratnico. Foto: Reuters
Sergio Araujo
Sergio Araujo je zadel za 2:2 in prinesel točko Las Palmasu. Foto: Reuters
Antoine Griezmann
Antoine Griezmann je Atleticu zmago zagotovil po lepi kombinaciji na desni strani Juanfrana in Kevina Gameiroja, ki je nato rojaku podal pred vrata. Foto: EPA

Katalonci, igrali so brez poškodovanega Lionela Messija, so povedli v 29. minuti. Arda Turan je z globinsko podajo poslal v protinapad Luisa Suareza, domači vratar Ivan Cuellar je bil pri izbijanju predložka prepočasen, tako da ga je Suarez preigral, nato pa žogo poslal v prazna vrata.

Le tri minute pozneje je semafor kazal že 2:0. Sergi Roberto je po desni strani prodrl v kazenski prostor, nato pa podal pred vrata, kjer je Rafinha z glavo preusmeril žogo v mrežo.

Neymar dvakrat v polno
Srečanje je bilo tako bolj ali manj odločeno. V zadnjih desetih minutah tekme sta zmago Kataloncev potrdila Neymar z dvema goloma in Arda Turan. Barcelona je tako vsaj za nekaj ur skočila na vrh lestvice.

Real dvakrat vodil, na koncu pa ostal le s točko
Pozneje se je na vrh vrnil madridski Real, ki pa je v gosteh pri Las Palmasu le remiziral (2:2). To je že drugi zaporedni remi zasedbe Zinedina Zidana. Ta je na Kanarskih otokih povedla v 33. minuti, ko je bil po strelu Nacha in odbiti žogi vratarja Javija Varasa z glavo na pravem mestu Marco Asensio. Toda domači so hitro odgovorili. V 38. minuti je žoga po izbijanju predložka prišla do Tane, ki jo je s sredine kazenskega prostora po tleh poslal za hrbet Francisca Casille.

Real je nato do novega vodstva prišel v 67. minuti. Ronaldo je po lepi podaji Alvare Morate prodrl sam pred Varasa, a je ta ubranil njegov poskus. Žoga se je odbila do Karima Benzemaja, ta pa jo je pospravil v mrežo. In ko je že kazalo, da bodo Madridčani domov odnesli vse tri točke, je v 85. minuti Vicente Gomez na levi strani žogo z glavo spustil do Sergia Arauja, čigar strel je najprej Casilla ubranil, a se je žoga odbila od Arauja in kotalila proti golovi črti, čez katero jo je nato z drsečim štartom poslal Araujo sam.