Velenjčani (na sliki Rok Ovniček) so dobili zadnjo tekmo v domači dvorani. Foto: MMC RTV SLO/RK Gorenje
Gorenje
V petek se v Celju za konec sezone obeta pravi spektakel med Celjani in Velenjčani. Foto: www.alesfevzer.com
V Škofji Loki celjske misli že malce pri petku

Velenjčani so tokrat s 30:23 ugnali Maribor Branik. Gostje so v Rdeči dvorani držali korak do izida 8:8, nato pa so domači počasi ušli.

Ob polčasu je bilo sicer le 13:11, v 43. minuti pa je semafor kazal že 23:15 za domače, ki so nato tekmo mirno pripeljali do konca. Mario Šoštarič, Darko Cingesar in Nikola Kaleb so dosegli po sedem golov.

Pivovarji so v Škofji Loki slavili s 34:26. Celjani so si že do polčasa priborili pet golov prednosti, njihova zmaga pa v nadaljevanju ni bila nikoli ogrožena. Tilen Kodrin je dosegel deset golov.

Celjani in Velenjčani bodo tako o naslovu prvaka odločili v medsebojnem dvoboju, ki bo v petek, 27. maja, ob 19.00 v dvorani Zlatorog. Gorenju zadošča točka, medtem ko Celje potrebuje zmago.