Ljubljančani so zbrali 21 točk, toliko jih imajo po devetih krogih tudi Jeseničani. Foto: www.alesfevzer.com

Izbranci Jureta Vnuka so imeli v preteklih dneh zelo pester urnik. V nedeljo do odpravili Bregenzerwald s 5:1, v torek pa so napolnili mrežo Celjanov (0:10). Tilen Spreitzer tudi v Celovciu ni prejel zadetka. Gostitelji, ki so na zadnjem mestu, so bili nemočni (streli na vrata 16:44).

Dve minuti pred koncem uvodne tretjine je mrežo gostiteljev načel Gal Koren, ko so imeli zmaji prednost igralca več. Luka Zorko je bil natančen v 33. minuti, 23 sekund pred koncem druge tretjine pa je Anej Kujavec povišal na 0.3.

V zadnji tretjini so zadeli še Sašo Rajsar, Janez Orehek (celo z igralcem manj) in veteran Aleš Kranjc.

Naslednji dve tekmi bosta pravi kazalnik
Olimpija je v uvodnih treh krogih doživela dva poraza (Pustertal in Gardena), nato pa je nanizala šest zaporednih zmag. V soboto ob 17.30 bo na sporedu velik izziv za Ljubljančane. Prvaki iz Asiaga imajo na drugem mestu 24 točk, tri več od Olimpije. Bliža se tudi prvi letošnji derbi v Alpski ligi, 27. oktobra bodo železarji gostili zmaje.

Železarje okrepil kanadski pretepač Paradis
Hokejiste Jesenic je okrepil Kanadčan Philippe Paradis. 27-letni napadalec je v Ligi AHL odigral 267 tekem ter dosegel 29 zadetkov in zbral 44 podaj. Paradis rad odvrže rokavice, v karieri si je prislužil že več kot 800 kazenskih minut. Leta 2009 ga je v prvem krogu kot 27. po vrsti na naboru izbrala ekipa Caroline, a za to ekipo nikoli ni zaigral. Paradis je že kot 17-letnik zaigral v Ligi AHL, garderobo pa si je delil s kar nekaj igralci, ki danes igrajo v Ligi NHL.

Ob podpisu pogodbe je dejal: "Veseli me, da prihajam na Jesenice in lahko pokažem, kaj znam. Fantom želim veliko sreče na prihajajočem kontinentalnem pokalu in se vidimo v naslednjem tednu."