Najboljši igralec tekme na Weserstadionu Marcel Sabitzer je mojstrsko izvedel prosti strel. Foto: EPA

Rdeči biki imajo že 13 točk, tokrat sta manjkala poškodovani Kevin Kampl in Yussuf Poulsen, ki je postal oče. Pri Werderju se je zelo poznalo, da so manjkali nosilci igre Nuri Sahin, Jujo Osako in Nicklas Füllkrug. Tudi sijajni napadalec Milot Rashica še ni pripravljen, zato je vseh 90 minut sedel na klopi.

Leipzig je povedel v 13. minuti, ko je branilec Willi Orban zadel z glavo po podaji iz kota. V 35. minuti je Marcel Sabitzer mojstrsko izvedel prosti strel z 18 metrov. Z desnico je zavrtinčil žogo prek živega zidu in jo poslal pod prečko.

V 64. minuti je Konrad Laimer prejel drugi rumeni karton, vendar so gostje tudi z igralcem manj odbili vse napade Werderja. Končni izid je postavil rezervist Marcelo Saracchi sedem minut pred koncem.

"Zelo se je poznalo, da je imel Werder veliko poškodovanih in kaznovanih igralcev. Dobro smo unovčili naše prednosti v prvem polčasu. Nezadovoljen sem le zaradi drugega rumenega kartona za Laimerja, ki ga sodnik ne bi smel pokazati," je poudaril trener Leipziga Julian Nagelsmann, ki je poleti prišel iz Hoffenheima.

Robert Lewandowski je na petih tekmah zadel že devetkrat. Najboljši strelec Bundeslige je kavalirsko prepustil enajstmetrovko Coutinhu. Foto: Reuters

Lewandowski izenačil rekord Janckerja
Trener Kölna Achim Beierlorzer je pripravil zelo obrambno taktiko, ki pa se mu je podrla že v 3. minuti. Joshua Kimmich je zaposlil Roberta Lewandowskega, ki je prišel do strela v kazenskem prostoru. Belgijski branilec Sebastiaan Bornauw je skušal ustaviti strel, a je spremenil smer žoge, ki je preskočila vratarja Tima Horna in končala v mreži.

Poljak je s tem izenačil klubski rekord Carstena Janckerja iz sezone 2000/01, saj je zadel na vsaki izmed uvodnih petih tekem.

Po četrt ure je Coutinho s prostega strela stresel vratnico. Köln je v nadaljevanju prvega polčasa vzpostavil ravnotežje, dvakrat je zapretil napadalec Jhon Cordoba, ki je zelo pogrešal Anthonyja Modesta. Drugi udarni napadalec kozličkov je vseh 90 minut sedel na klopi.
Tudi drugi polčas se je začel odlično za gostitelje. Kimmich je podal iz kota, Lewandowski pa je z glavo povišal na 2:0.

Philippe Coutinho iz kroga v krog igra bolje. Brazilec je vsekakor velika okrepitev za Bayern. Foto: Reuters

Prvi gol Coutinha za Bayern
Po uri igre je Coutinho že krenil sam proti vratom, ko ga Klingsley Ehizibue podrl v kazenskem prostoru. Sodnik Patrick Ittrich je pokazal Nigerijcu še rdeči karton. Lewandowski, ki je v zadnjem letu in pol izvajal vse najstrožje kazni za Bayern, je izvajanje prepustil Coutinhu. Brazilec je ukanil Horna s strelom po sredini vrat, a so njegovi soigralci prehitro krenili v kazenski prostor. Tudi ponovljeno enajstmetrovko je unovčil za 3:0. To je bil njegov prvi gol v dresu Bayerna.

Končni izid je postavil Ivan Perišić v 73. minuti z levico po protinapadu, podal je Coutinho.

"Zelo sem zadovoljen z zadnjim tednom. V Ligi prvakov proti Crveni zvezdi smo zadeli trikrat, tokrat štirikrat. Na teh dveh tekmah lahko gradimo naprej," je pojasnil Niko Kovač, ki je lani prav septembra in oktobra prejel največ kritik, spomladi pa je Bayern ujel pravi ritem.

Daiči Kamada se je veselil izenačenja na 2:2. Borussia je znova oddala dve točki. Foto: Reuters

Borussia po avtogolu Delaneyja le do točke
Eintracht je tik pred koncem prišel do velike točke proti dortmundski Borussii (2:2). Črno-rumeni so povedli v 11. minuti, ko je Axel Witsel zadel po podaji Thorgana Hazarda. Dve minuti pred odmorom je izenačil Andre Silva, ki je mojstrsko poslal žogo od vratnice v mrežo. Tik pred koncem prestopnega roka je Portugalec prišel iz Milana v menjavi za Anteja Rebića.

Sijajni najstnik Jadon Sancho je poskrbel za novo vodstvo Borussie v 72. minuti, ko je iz bližine potisnil žogo v mrežo. Gostje so imeli še nekaj priložnosti za 1:3. Niso jih izkoristili in kazen je prišla dve minuti pred koncem. Daiči Kamada je z desne strani podal pred vrata, Thomas Delaney pa je žogo zabil v lastno mrežo.

Veliko veselje v Frankfurtu ob osvojeni točki po grenkem porazu proti Arsenalu z 0:3 v Evropski ligi. Trener Adi Hütter je bil precej bolj zadovoljen od Luciena Favreja, ki je poudaril, da bi morali ta teden dobiti obe tekmi. Tudi od Barcelone so bili črno-rumeni precej boljši, a niso uspeli zadeti niti z bele točke (0:0).