Petrol Olimpija je premagala mestnega tekmeca. Foto: BoBo

Šeste prvenstvene zmage niso osvojili zlahka, odpor tekmecev so bolj ali manj zlomili na začetku tretje četrtine.

Na začetku drugega dela je sicer kazalo, da ga bodo že prej. Ilirijani, pri katerih je na začetku s štirimi zaporednimi trojkami blestel Luka Vončina, so jim po izidu 18:18 dovolili, da se z delnim izidom 13:2, za katerega je bil s tremi trojkami najzaslužnejši Jan Špan, oddaljijo. Po zadetem metu za tri točke Dražena Bubnića so zmaji vodili z 39:27, toda tekmeci so se vrnili v igro in po zadetih koših Harisa Čučeviča polčas celo dobili.

Na začetku drugega polčasa pa so prvaki prestavili v višjo prestavo, z delnim izidom 8:0, ki je bil rezultat dveh zadetih trojk Devina Oliverja, so spet ušli, v zadnji minuti tretje četrtine so spet vodili za 12 točk, še pred odhodom na zadnji odmor pa je Vončina s svojo sedmo trojko pokazal, da se Ilirija ne bo kar tako predala. A Olimpija je do konca vendarle nadzorovala položaj, tekmecem ni dovolila, da se resneje približajo.

Pri Olimpiji je 32 točk dosegel Oliver, Špan jih je dodal 22, oba sta dosegla šest trojk, pri Iliriji je 26 točk dosegel Vončina, iz devetih poskusov je zadel sedem metov za tri točke.

Na vrhu lestvice ostaja Sixt Primorska, Olimpija si drugo mesto deli s Hopsi in Rogaško.