ACH Volley je odlično igral v zlatem nizu. Foto: BoBo
Žiga Štern
Žiga Štern je dosegel kar 25 točk. Foto: BoBo

Prvo tekmo v Ljubljani je dobil ACH s 3:1, tokrat pa je z istim izidom klonil v Franciji. O potniku v Ligo prvakov je tako odločal zlati niz. V tem je vsaka ekipa izmenjaje dobila po eno točko. Pri izidu 6:6 se je pravilo prelomilo, oranžni zmaji so pobegnili s štirimi zaporednimi točkami. Gostiteljem se je še uspelo približati na 10:8, a po novi seriji 4:0 za slovenske prvake so si ti le zagotovili napredovanje v najelitnejše evropsko tekmovanje.

Oranžni so tekmo odlično končali, v enaki maniri pa so jo tudi začeli, saj so vodili večji del uvodnega niza, tudi s tremi točkami prednosti (18:15), a so jih Francozi ujeli na 20:20, a je ta niz vseeno pripadel ACH-ju (25:22).

V drugem nizu je bila slika obrnjena, saj so gostitelji večji del vodili z dvema točkama prednosti. Izid je bil zadnjič izenačen pri 11:11, nato so Francozi držali minimalno prednost in niz dobili s 25:23.

ACH je dobro začel tretji niz, v katerem je povedel z 11:8, a sledile so usodne črne minute, v katerih je gostiteljem uspel delni niz 10:2, s katerim so ušli v neulovljivo prednost in niz dobili s 25:22. Četrti niz je bil najbolj izenačen, ACH je korak s tekmecem držal do 23:23, a nato sta naslednji točki pripadli Seteju, kar je odločitev o skupnem zmagovalcu preložilo na zlati niz.

ACH bo v Ligi prvakov v skupini D meril moči z Modeno, Craiovo in še enim kvalifikantom (Belchatow).