Takoj po tekmi je v slovenski vrsti bilo nekaj razočaranja. Foto: Žiga Živulović jr./BoBo
Odbojka
Na zmagovalnem odru so Slovenke seveda vseeno pozirale z nasmeškom. Foto: Žiga Živulović jr./BoBo
Od leve: Saša Planinšec (najboljša blokerka SP-ja), Eva Mori (najboljša podajalka) in Iza Mlakar (najboljša korektorica). Foto: Žiga Živulović jr./BoBo
Odbojkarice niso uspele ustaviti naleta Turkinj

To je prvo žensko odličje Slovenije v ekipnih športih na svetovnih prvenstvih in prvo odbojkarsko. V sobotnem polfinalu so Slovenke s 4:1 odpravile Bolgarijo, ki je bila na tekmi za bron s 4:2 boljša od Dominikanske republike.
Še najbolj izenačen tretji niz
Gostje so v finalu po zaslugi dobrih začetnih udarcev povedle z 8:5, sledila sta še dva zaporedna bloka za 10:5. Iza Mlakar je izid znižala na 11:13, a je dve točki za zmago Turkinj s 15:12 prispevala Ebrar Karakurt.

Tudi v drugem nizu so Turkinje ušle na 8:4 in v nadaljevanju še naprej igrale praktično brez napak, medtem ko je slovenska vrsta bolj grešila in tekmicam omogočila vodstvo s 13:8. Zadnjo točko za zmago s 15:11 je Turkinjam znova prinesla Karakurtova.

Saša Planinšec, Tina Grudina in Mlakarjeva so zrežirale zelo dober uvod v tretji niz in vodstvo s 4:0. S servisi in bloki je turška ekipa izenačila. Slovenska igra je bila po odmoru boljša, zato je sledilo vodstvo s 7:4. Po bloku Eve Mori je bilo 9:6, a Turkinje niso popuščale, izenačile so na 9:9 in povedle z 11:10. Po še enem preobratu in vodstvu Slovenije z 12:11 je sledil as Turkinj in dva ustavljena napada, tako da je tudi tretji niz pripadel gostjam (15:13).

V četrtem nizu so Slovenke grešile pri začetnih udarcih in tudi v napadu, zato je moral selektor Alessandro Chiappini pri zaostanku s 4:7 vzeti svoj prvi odmor. Toda to ni pomagalo. Gostiteljice tudi v nadaljevanju niso mogle ustaviti razpoloženih Turkinj, ki so po dveh asih Tugbe Senoglu za 10:5 in 11:5 tekmo mirno pripeljale do konca (15:8).

Tri nagrade Slovenkam
Posamične nagrade za najboljše igralke prvenstva so v vrstah Slovenije prejele Saša Planinšec (najboljša blokerka), Eva Mori (najboljša podajalka) in Iza Mlakar (najboljša korektorica).