Jan Kozamernik je dosegel zadnje tri točke in postavil piko na i zmagi ACH-ja. Foto: www.alesfevzer.com

To smo čakali vso sezono. Ekipa je bila povezana, na igrišču se je čutila energija. Od tukaj je treba delati naprej. V prvem nizu smo bili premalo zbrani, a na srečo nam je uspelo vse obrniti in zmagati. Na igrišču smo uživali, taki so bili tudi napotki trenerja, res smo danes lahko zadovoljni. Ta zmaga nam ogromno pomeni, predvsem smo dobili potrditev, da nismo slabi. Tudi sam sem bil po dveh tekmah odmora željan igre, kar se je poznalo na igrišču.

Jan Kozamernik
ACH se je vsaj malce oddolžil navijačem

o zmago v tej sezoni Lige prvakov. V Tivoliju so bili s 3:1 v nizih boljši od Vojvodine.

Ljubljančani so se na zadnji tekmi pred domačimi gledalci gostom oddolžili za poraz v Novem Sadu. ACH-ju pa zmaga v rezultatskem smislu ne pomeni prav veliko, saj se bo težko izognil zadnjemu mestu v skupini F, čeprav ima tudi še teoretične možnosti za uvrstitev v pokal Cev.

Gostiteljem v uvodu začetni udarci niso šli po načrtu, posledično so zatajili tudi drugi elementi na čelu z blokom. Dokler so napake delali tudi Novosadčani, se to na rezultatu ni poznalo, ko pa se je njim posrečila serija dobrih servisov, so pobegnili. Po drugem tehničnem odmoru so po štirih zaporednih točkah povedli z 18:13, domači trener Zoran Kedačič se je odločil za zamenjavo, Sama Walkerja je zamenjal Jernej Terpin, a je bilo to že prepozno.

Terpin se je izkazal v drugem nizu. V napadu je dosegel nekaj pomembnih točk, pa tudi nasploh je ekipa bolje servirala kot v prvem nizu, kar se je pokazalo tudi v rezultatu. Ljubljančani so ves čas vodili, Vojvodina se sicer ni predajala in je bila ves čas blizu, tako je bilo na začetku končnice na semaforju le 21:20. Toda požrtvovalna igra v obrambi in odlični Eric Mochalski sta poskrbela za tri zaporedne točke, s katerimi je zmagovalec niza odločen.

Kozamernik dosegel zadnje tri ljubljanske točke
Varovanci Zorana Kedačiča so tudi na začetku tretjega niza nadaljevali z dobro igro, po dveh zaporednih blokih so vodili s 14:9 in pri drugem tehničnem odmoru tudi 16:11. A sledil je mrk, gostje so izenačili na 18:18, nato celo povedli. A Kedačiču je spet uspela menjava, Walker je na sprejemu uspešno zamenjal zelo obremenjenega in ne povsem zdravega Andreja Flajsa. Domači so spet vzpostavili ravnotežje, vseeno pa so imeli Srbi dve zaključni žogi, ki so jih oranžni zmaji izničili z borbenostjo, v kateri je prednjačil Kozamernik.

V četrtem nizu so Novosadčani še držali korak do izida 14:13, nato pa je za nekaj pomembnih točk poskrbel Diko Purič. Z njegovo točko je ACH tudi povedel z 19:14, nato so dve zaporedni točki osvojili gosti, a Mochalski, Terpin in Kozamernik, najboljši možje slovenske ekipe na igrišču, jim več niso dopustili. Odlični Kozamernik je dosegel zadnje tri ljubljanske točke.

"Mislim, da smo pokazali, da spadamo v Ligo prvakov. To ni pokazala le prva šestorka, ampak tudi drugi, tu mislim predvsem na Terpina. Začeli smo nervozno, želeli smo točke osvajati na silo. Servisi nam niso šli, ampak smo v nadaljevanju spremenili taktiko servisov, kar se nam je obrestovalo. Uspele so mi tudi menjave, dokazali smo, da imamo veliko daljšo klop kot Srbi. Zmaga nam v psihološkem smislu veliko pomeni, zdaj nam bo samozavest narasla. V Modeno se bomo odšli učit, tekma proti Italijanom nam bo gotovo koristila," je po tekmi povedal trener Zoran Kedačič.