Calcit bo imel v četrtek prvo zaključno žogo. Foto: Borut Živulović/BoBo

Razmišljali smo le o tem, kako dobiti tri nize. Je pa res, da smo izgubili že dobljeni uvodni niz, ampak v ženski odbojki so takšna nihanja pogosta. Na koncu sem vesel, da smo dva niza odigrali res na visoki ravni, pa tudi v zadnjem zdržali še zadnji pritisk Mariborčank. Vendar je to šele druga dobljena bitka, vemo, da potrebujemo še eno za osvojitev tistega, kar je naš cilj. Upam, da se bo tradicija ohranila in da bomo še tretjič naslov državnega prvaka proslavili v Mariboru.

Gašper Ribič, trener Calcita Ljubljana
Odbojkarice Calcita povedle v finalu

Na prvi finalni tekmi v dvorani Tivoli so odbojkarice Calcita Ljubljane zmagale po preobratu, ko so zaostajale z 0:2 v nizih, na drugi v Mariboru pa je bila Nova KBM Branik boljša v vseh elementih igre in branilkam naslova ni oddala niti niza. Psihološka prednost je bila na mariborski strani, toda v letošnji sezoni so kalcitovke en podoben padec že imele, v finalu pokala Slovenije, a so se po njem hitro vrnile v zmagovalne tirnice. Tokrat jim je to uspelo še enkrat.

Čeprav so Mariborčanke v prvem nizu povedle 3:1, so domače odbojkarice na servis Elene Kučej in po zaslugi uspešne igre v napadu dosegle štiri točke zapored. Vodile so že z 18:12, na servis Sare Najdič in uspešni igri v napadu Ize Mlakar je Mariborčankam uspel preobrat, saj so domači ekipi do konca niza prepustile le še tri točke. Navkljub zapravljeni priložnosti v uvodnem nizu so Ljubljančanke v drugega krenile odločno, kmalu gostujočega trenerja Bruna Najdiča prisilile, da je vzel polminutni odmor, ki njegovi ekipi ni prav veliko pomagal. Domačinke so s točko Koleve gostjam, ki so popustile na sprejemu, pobegnile na osem točk (14:6), svojo prednost pa so ohranile do drugega tehničnega odmora.

Tudi tretji niz so kalcitovke začele z dobrim servisom, boljšo igro v bloku in napadu, kar jim je po uspešnem napadu Koleve prineslo vodstvo 9:4. Vodile so tudi s 13:7, a so se po drugem polminutnem odmoru Mariborčanke za trenutke vrnile v igro in osvojile tri zaporedne točke. Za pol minute odmora se je nato odločil še Gašper Ribič. Po odličnem bloku Ilke van de Vyver je bilo že 21:14. Ritem so odbojkarice Calcita ohranile tudi v petem nizu. Povedle so z 11:6, a je nato sledilo pet zaporednih točk gostij. Toda v končnici so bile bolj zbrane domače odbojkarice, ki so z blokom Kostićeve še enkrat več gostjam pobegnile (22:19), zasluge zato je s servisi imela tudi Ana Katarina Hribar. Prednost so ohranile do konca tekme, zadnjo točko pa je dosegla Koleva.

Četrta finalna tekma končnice bo na sporedu v četrtek, ob 18.00, v mariborski športni dvorani Lukna.