Odbojkarji Tirglava so presenetili Kamničane. Foto: OZS

amovan s številnimi preobrati, so Kranjčani dobili s 3:2.

Srečanje so bolje začeli Kamničani, pri katerih je bil nezaustavljiv Brazilec Pereira, a so gostitelji z dobrimi začetnimi udarci najprej prišli do izenačenja, zatem tudi preobrata ter si s tremi bloki zagotovili zmago v prvem nizu. Poraz v uvodnem nizu je predramil igralce Calcita, ki so v nadaljevanju zaigrali popolnoma drugače, zelo dobro sprejemali in bili nezaustavljivi v napadu. Kranjčani tako niso imeli nobenih možnosti, da bi vodstvo povišali na 2:0, so pa zato dobili tretji, izjemno razburljiv niz.

V tem so bili igralci Triglava ves čas nekoliko v ospredju, a je Videčnik s servisi poskrbel za napeto končnico, v kateri je stvari v roke vzel Bregant in svojemu moštvu prinesel zmago. V četrtem nizu, v katerem je kamniški strateg Ribič dodobra premešal svojo postavo, se je tehtnica spet prevesila na stran Calcita, ki je izsili peti niz.

Tega so Kranjčani odprli s tremi bloki in vodstvom s 6:3, ki so ga povišali na 10:6, vendar se Kamničani niso predali. Približali so se le na točko zaostanka, toda razburljiva končnica je pripadla gostiteljem, ki so pri 14:13 izkoristili drugo zaključno žogo. Kamničani so tako še drugič letos izgubili in vodstvo na prvenstveni lestvici prepustili ACH Volleyju.