Alan Komel je takole živalsko zabil mimo slovaškega igralca. Foto: EPA
Slovenski odbojkarji
Slovenski odbojkarji so v Rusiji še brez zmage Foto: EPA
Odbojkarji še drugič poraženi

Prvi niz je dobila Slovenija s 25:21. Varovanci Iztoka Kšele so začeli podobno dominantno kot na prvi tekmi proti Španiji. Ves čas so vodili za nekaj točk, ob koncu celo 21:15. Slovaki so nato dobili pet naslednjih točk, a je Slovenija vseeno dobila uvodni niz.

V drugem nizu je slovenska igra povsem razpadla, saj so Slovaki povedli kar s 16:8 in zlahka niz pripeljali do konca, ko so slavili s 25:21.

Tretji niz postregel s 35-minutno dramo
Gledalci pa so pravo dramo videli v tretjem nizu. Slovaki so vodili že z 18:14, a so jih Slovenci ekspresno ujeli na 18:18. Sledila je infarktna končnica, saj je bil izid venomer izenačen, na koncu je po 35 minutah Slovaška izkoristila svojo sedmo priložnost za osvojitev niza, ki ga je na koncu dobila s 34:32.

Izgubili zaradi nepravilne menjave
V zadnjem nizu je Slovenija stopila na plin in vodila že z 20:16, nasprotniki so izid izenačili na 22:22. Sledila je dobra obrambna akcija, nato pa je Alen Pajenk dosegel še asa za 24:22, a Sloveniji ni uspelo izkoristiti priložnosti za rešitev v peti niz. Pri vodstvu Slovakov s 26:25 je sodnik Sloveniji piskal nepravilno menjavo. Ker se je to zgodilo drugič na tekmi, so Slovaki dobili točko, ki pa jim je prinesla tudi zmago.

Izjavi po tekmi
Iztok Kšela, slovenski selektor: "Zadnja točka je bila dosojena po moji napaki, ko sem morda sekundo ali dve prepozno najavil menjavo. Ker je pred tem naš igralec zamudil pri dvoji menjavi, smo drugič narobe menjali in sledila je kazen. Pravila so pravila, toda menim, da prestroga."

Matija Pleško, slovenski kapetan: "Nizi, ki jih igraš na razliko, se lahko končajo tako ali drugače. Tokrat so se dvakrat končali srečno za Slovake. Proti Francozom bomo dali sicer vse od sebe, toda mislim, da je za nas bolj ali manj vse končano."