Nikolaj Apalikov in Maksim Mihajlov sta takole v bloku ustavljala najučinkovitejšega Poljaka Mariusza Wlazlyja. Foto: EPA
Odbojkarji Zenita Belchatow zavili v molk

Belchatow je lovoriko dobesedno izpustil iz rok, saj je zapravil tri zaključne žoge. Domači so v četrtem nizu pri izidu 24:23 servirali za zmago, a so se Rusi izvlekli in dobili niz s 26:24. Sledil je odločilni peti niz, v katerem je Belchatow ušel na 5:1. Zenit se ni vdal, ujel je nasprotnika, nato pa je sledila izenačena tekma, kjer je imel poljski prvak pri 14:13 znova žoga za skupno zmago, vendar ni šlo.

Pač pa je to uspelo Zenitu, ki je pri 16:15 izkoristil prvo zaključno žogo za drugo slavje v Ligi prvakov po letu 2008. Najučinkovitejši igralec novih prvakov je bil Maksim Mihajlov z 20 točkami, medtem ko jih je pri poražencih še pet več dosegel Mariusz Wlazly.