Ole Einar Björndalen (drugi z desne) se je veselil svoje osme zlate olimpijske kolajne. Foto: Reuters

40-letni Björndalen ima zdaj eno medaljo več kot njegov rojak v smučarskih tekih Björn Daehlie. Njegova zbirka obsega osem zlatih medalj, štiri srebrne in en bron. Prvo je osvojil leta 1998 v Naganu, nato pa je odličja zbiral na vseh naslednjih igrah. V Sočiju si je zlato pritekel in pristreljal že v šprintu na 10 kilometrov.
Daehlie ima z olimpijskih iger osem zlatih in štiri srebrne kolajne.
Norveška mešana štafeta, za katero so nastopili še Emil Hegle Svendsen, Tiril Eckhoff in Tora Berger, je v prvi izvedbi te discipline na OI slavila z 32 sekundami prednosti pred Češko, tretjeuvrščena Italija pa je zaostala slabo minuto. Francija, ki je bila med favoriti, je zasedla skromno sedmo mesto, potem ko je Anais Bescond v drugi predaji zgrešila pet od desetih tarč.
Slovenska mešana štafeta se na olimpijske igre ni kvalificirala.
Bo v soboto dodal še eno medaljo?
"To je čudovit občutek, toda igre še niso končane. Pred tekmo sem bil precej živčen, saj na takšni preizkušnji ne tekmuješ le zase, ampak za vso ekipo," je povedal Björndalen, ki bo imel v soboto, ko bo na sporedu moška štafeta, priložnost osvojiti še eno kolajno. Je tudi 19-kratni svetovni prvak.

Meš. štafeta, 4x6 km/7,5 km:  *
 1. NORVEŠKA      1:09:17,0 (0+2)