30-letnik iz Subotice Davor Štefanek je Srbiji priboril prvo medaljo v Riu, in to kar zlato. Foto: Reuters
Sandra Perković
Sandra Perković je upravičila vlogo prve favoritinje. Foto: Reuters
Christian Taylor in Will Claye
Ameriška troskokaša Christian Taylor in Will Claye sta ponovila uspeh iz Londona. Foto: Reuters
Robson Conceicao
Robson Conceicao je bil pred igrami prvi brazilski adut v boksu. Zdržal je pritisk in z zlatom potrdil napovedi, da postaja novi junak prirediteljice iger. Foto: Reuters
Simone Biles
Ameriška telovadka Simone Biles je osvojila še četrto zlato. Sanjski cilj petih naslovov se je razblinil na gredi, kjer je bila "le" bronasta. Foto: Reuters
Laura Trott in Jason Kenny
Zlati britanski kolesarski par: Laura Trott in Jason Kenny, ki sta pred novimi naslovi napovedala, da se bosta prej še poročila. Foto: Reuters
Laša Talakadze
Gruzijec Laša Talakadze je najbrž najmočnejši posameznik v Riu, saj je v absolutni kategoriji dvigovanja uteži slavil s skupno 473 dvignjenimi kilogrami. Foto: Reuters

26-letni Perkovićevi je uspel le en veljaven met, in sicer v tretje, ko si je kožo reševala po prestopu in enem metu v mrežo. A ta met je zadostoval za zmago. Disk je vrgla deset centimetrov dlje kot v Londonu pred štirimi leti.

Drugo mesto je osvojila Francozinja Melina Robert-Michon, ki je disk vrgla 66,73 m, tretje pa Kubanka Denie Caballero (65,34 m).

Dvojna ameriška zmaga v troskoku
Končan je že tudi troskok. Zmagal je Američan Christian Taylor, ki je "poletel" 17,86 m. Srebro je pripadlo njegovemu rojaku Willu Clayu (17,76), bron pa Kitajcu Binu Dungu (17,58 m). Taylor in Claye sta tako ponovila uspeh izpred štirih let v Londonu, ko sta prav tako osvojila prvo in drugo mesto.

Bolt v kvalifikacijah 20,28
Jamajčan Usain Bolt se je v kvalifikacijah teka na 200 m gladko uvrstil v polfinale. Bolt je s časom 20,28 zmagal v svoji skupini. Najboljši izid sezone med vsemi prijavljenimi atleti ima Američan LaShawn Merritt, 19,74. Finale bo v sredo ob 3.30.

Srebro za Stipanovića, najmanj bron za Hrgovića
"Hrvaški" dan na OI sta v torek dopolnila jadralec v laserju Tonči Stipanović, ki je osvojil srebro, in boksar Filip Hrgović, ki se je prebil v polfinale kategorije nad 91 kilogramov, s čimer si je zagotovil najmanj bronasto medaljo. Najmanj bron že ima tudi moška posadka v jadralskem razredu 470.

Ko smo že pri nekdanjih sodržavljanih: Srbija je 11. tekmovalni dan Ria dočakala prvo medaljo. Po vseh strelskih razočaranjih in polomu Novaka Đokovića je zdaj srbsko čast rešil rokoborec. Davor Štefanek je v grško-rimskem slogu do 66 kg osvojil zlato, saj je ugnal vso kavkaško konkurenco.

Prva avstrijska medalja po Pekingu 2008
Torek je prinesel olajšanje tudi Avstriji, ki ji je odleglo po bronu mešane jadralske posadke Tanja Frank/Thomas Zajac v katamaranu Nacra 17. Avstrija je prišla do prve poletne olimpijske medalje po Pekingu 2008, saj v Londonu 2012 avstrijski športniki niso osvojili niti enega odličja!

Gimnastika: Četrto zlato za Bilesovo
V gimnastični dvorani je spet blestela Američanka Simone Biles, ki je na parterju pometla s konkurenco in se veselila že četrte zlate medalje v Riu. Na bradlji je slavil Ukrajinec Oleg Vernjajev, za katerega je to že druga kolajna. 22-letni Ukrajinec je bil srebrn v mnogoboju med posamezniki. Prvak na drogu pa je postal Nemec Fabian Hambüchen, ki je tako dopolnil komplet. Leta 2012 je bil v Londonu srebrn, leta 2008 pa v Pekingu bronast.

Prvo boksarsko zlato za Brazilijo
Brazilec Robson Conceicao je na olimpijskih igrah v Riu de Janeiru zmagal v kategoriji do 60 kg in osvojil prvo olimpijsko zlato medaljo za svojo državo v boksu. V finalu je 27-letnik iz Salvadorja, Bahie s 3:0 premagal šest let mlajšega Francoza Sofianeja Oumiho. Conceicao, ki se je v revnem otroštvu preživljal s prodajo sadja in zelenjave, je s slavjem v lahki kategoriji postal pravi nacionalni brazilski junak. V dviganju uteži so medalje šle na skrajni vzhod Evrope, največ je dvignil Gruzijec Laša Talakadze.

Fotofiniš v plavanju na 10 kilometrov
V sinhronem plavanju sta Rusinji Natalija Iščenko in Svetlana Romašina ubranili naslov med pari, medtem ko je preizkušnjo v daljinskem plavanju na 10 kilometrov dobil Nizozemec Ferry Weertman, ki je drugouvrščenega Grka Spirosa Gianniotisa premagal šele po fotofinišu, saj sta oba dosegla isti čas - 1:52:59,8.

Britanski velodrom: 6 zlatih od 10
Na velodromu Britanci nadaljujejo nizanje odličij. Ženski omnium je suvereno dobila Laura Trott. V šprintu je Nemka Kristina Vogel razbila enoličnost, pri čemer je zmagala, čeprav je med drugo finalno vožnjo izgubila sedež! Sta pa srebro in bron vseeno odšla na Otok. Piko na i britanskim podvigom na velodromu je postavil Jason Kenny, ki je kljub dvema dolgima prekinitvama dobil nenavadni keirin. Zaročenec Trottove je osvojil že šesto zlato olimpijsko medaljo, s čimer je izenačil dosežek Chrisa Hoya.

V namiznem tenisu se medtem nadaljuje prevlada Kitajske - tokrat so slavili med ženskimi ekipami.

V torek so bili na sporedu še četrtfinalni boji v ženski konkurenci pri košarki, rokometu in odbojki. V polfinalu moškega hokeja je prišlo do presenečenja, saj bomo dobili novega olimpijskega prvaka. Argentina je s 5:2 premagala branilce naslova Nemčijo, Belgija pa sosednjo Nizozemsko s 3:1.

3. A. ZAIČIKOV          KAZ    416
Kolesarstvo - steza, omnium (Ž): 1. L. TROTT VB 230 2. S. HAMMER ZDA 206 3. J. D'HOORE BEL 199 Kolesarstvo - steza, šprint (Ž): 1. K. VOGEL NEM 2. R. JAMES VB 3. K. MARCHANT VB Kolesarstvo - steza, keirin (M) 1. J. KENNY VB 10,113 2. M. BUCHLI NIZ +0,040 3. A. AVANG MLZ 0,085