Na letalu, ki je v Adis Abebo pripeljalo etiopske olimpijce, ni bilo maratonca Feyise Lilese, ki je že novinarjem v Riu povedal, da se po protestni gesti boji vrniti v domovino.

Olimpijski podprvak iz Etiopije opozoril na vladni pregon ljudstva Oromo

Svet Olimpijski podprvak iz Etiopije opozoril na vladni pregon ljudstva Oromo

22.8.2016

Feyisa Lilesa, olimpijski maratonec iz Etiopije, prejemnik srebrne medalje, je ob prihodu v cilj v znak protesta proti vladnemu pregonu ljudstva Oromo nad glavo prekrižal roke.

Kaj je najlepše? Da ima za vsakega izmed otrok zlato olimpijsko odličje

Atletika Kaj je najlepše? Da ima za vsakega izmed otrok zlato olimpijsko odličje

21.8.2016

"Nikoli se ne naveličam zmagovati," se je smejalo 33-letnemu britanskemu šampionu Moju Farahu, potem ko je bil tudi v Riu neuničljiv na 5 in 10 km.

Dvojni dvojček izjemnega Faraha na dolgih progah

Atletika Dvojni dvojček izjemnega Faraha na dolgih progah

21.8.2016

Mo Farah je potrdil prevlado v teku na dolge proge tudi na olimpijskih igrah v Riu de Janeiru. V teku na 5.000 metrov je zadnji krog odtekel pod 53 sekundami in se veselil zlate medalje (13:03,30).

Bolt: Tako, pa imate. Sem najboljši.

Atletika Bolt: Tako, pa imate. Sem najboljši.

20.8.2016

"Za menoj je dobra kariera, uspele so mi velike reči. Preprosto sem zelo zadovoljen s samim seboj," je po tretji osvojeni zlati medalji v Riu dejal Usain Bolt.

14. dan Ria: Slovak Toth zmagovalec 50-kilometrskega

Atletika 14. dan Ria: Slovak Toth zmagovalec 50-kilometrskega "mučenja"

19.8.2016

Slovak Matej Toth je v Riu de Janeiru postal olimpijski prvak v hitri hoji na 50 kilometrov, ki je številne tekmovalce pripeljala do skrajnih meja njihovih zmogljivosti.

Hajnšek: Stavim, da bo Sara nekega dne podrla svetovni rekord

Atletika Hajnšek: Stavim, da bo Sara nekega dne podrla svetovni rekord

19.8.2016

"Trener mi je kot drugi oče. Pred prihodom v Rio me je gnal, da sem izvajala neke čudne treninge, a opravila sem jih brez kakršnega koli dvoma," je o slovenskem trenerju Andreju Hajnšku dejala ...

Usain Bolt s štafeto Jamajke do devetega zlata in v zgodovino

Atletika Usain Bolt s štafeto Jamajke do devetega zlata in v zgodovino

19.8.2016

Jamajški superzvezdnik Usain Bolt je osvojil trojni trojček po jamajškem štafetnem slavju v teku na 4 x 100 m na olimpijskih igrah v Riu.

Atletika Video: Kolakova senzacionalna olimpijska prvakinja, Bolt suveren na 200 m

19.8.2016

Usain Bolt je zanesljivo zmagal v teku na 200 metrov in se veselil osme zlate olimpijske kolajne (19,78). V metu kopja je bila senzacionalno najboljša Hrvatica Sara Kolak (66,18 m).

Černjulova ni zmogla višine za finale, na 400 m z ovirami zlato Clementu

Atletika Černjulova ni zmogla višine za finale, na 400 m z ovirami zlato Clementu

18.8.2016

Atletinja Maruša Černjul je v skoku v višino zasedla 21. mesto, potem ko v Riu ni preskočil 1,94 m, kar je bila potrebna višina za preboj naprej.

Šprinterski dvojček Thompsonove, Gatlin in Blake brez finala

Atletika Šprinterski dvojček Thompsonove, Gatlin in Blake brez finala

17.8.2016

Elaine Thompson je šprinterska kraljica na olimpijskih igrah v Riu. V teku na 200 metrov je zmagala z 21,78. Dafne Schippers je slabo štartala in na koncu osvojila srebro (21,88).

Ratejeva ni presegla 60 metrov, Dibaba na 1.500 m le do srebra

Atletika Ratejeva ni presegla 60 metrov, Dibaba na 1.500 m le do srebra

17.8.2016

Martina Ratej ne bo nastopila v olimpijskem finalu meta kopja v Riu de Janeiru. V kvalifikacijah je v skupini A zasedla 10. mesto, skupno pa je bila na 18. mestu.

11. dan Ria: Perkovićeva zlata za Hrvaško, Štefanek zlat za Srbijo

Atletika 11. dan Ria: Perkovićeva zlata za Hrvaško, Štefanek zlat za Srbijo

16.8.2016

Hrvaška metalka diska Sandra Perković je na olimpijskih igrah v Riu de Janeiru ubranila naslov prvakinje iz Londona, potem ko je disk vrgla 69,21 m.

Tina Šutej s 4,55 m v finale skoka s palico

Atletika Tina Šutej s 4,55 m v finale skoka s palico

16.8.2016

Slovenija ima na olimpijskih igrah v Riu de Janeiru prvo finalistko v atletiki. To je skakalka s palico Tina Šutej, ki je preskočila 4,55 m.

Razglednica iz Ria: Bolt razbija dolgčas rutinerjev

Atletika Razglednica iz Ria: Bolt razbija dolgčas rutinerjev

16.8.2016

Kakšen je v resnici Usain Bolt? Vprašanje, ki sem ga v zadnjih urah zelo pogosto slišala ali prebrala. Najiskrenejši odgovor je: " Ne vem, a na vsak način zelo karizmatičen."

Da Silva preskočil 603 cm in šokiral Lavillenieja

Atletika Da Silva preskočil 603 cm in šokiral Lavillenieja

16.8.2016

Thiago Braz da Silva je v dramatičnem finalu skoka s palico na krilih brazilskih navijačev postavil olimpijski rekord (6,03 m) in presenetljivo ugnal Renauda Lavillenieja (5,98 m).

10. dan Ria: Spodrsljaj končal upe Bilesove o sanjskem podvigu

Atletika 10. dan Ria: Spodrsljaj končal upe Bilesove o sanjskem podvigu

15.8.2016

Ameriška gimnastična zvezdnica Simone Biles je na gredi po spodrsljaju osvojila tretje mesto in tako ostaja pri treh zlatih medaljah na olimpijskih igrah v Riu.

Usain Bolt v slovenskem jeziku? Da, tudi to je mogoče.

Atletika Usain Bolt v slovenskem jeziku? Da, tudi to je mogoče.

15.8.2016

Vsak šampion je po (ponovno) osvojenem olimpijskem naslovu pripravljen ustreči marsikateri novinarski želji. Usain Bolt je tako denimo za Val 202 spregovoril v slovenskem jeziku.

Bolt prvi s šestimi zlatimi medaljami na 100 metrov

Športni SOS Bolt prvi s šestimi zlatimi medaljami na 100 metrov

15.8.2016

Usain Bolt je v Riu spet pisal zgodovino, saj je postal prvi atlet, ki je v teku na 100 metrov na olimpijskih igrah osvojil tri zlate medalje.