Kevin Durant in soigralci so si že v prvi četrtini nabrali veliko prednost. Foto: Reuters
Patty Mills (v dvoboju z Nicolasom Batumom) je bil z 21 točkami prvi strelec srečanja. Foto: Reuters
Bogdan Bogdanović
Bogdan Bogdanović je zadel tri trojke in bil najboljši strelec Srbije, ki je že do polčasa nadigrala Venezuelo. Foto: Reuters

Branilci naslova so hitro postavili stvari na svoje mesto. Z delnim izidom 9:0 so si že sredi uvodne četrtine priigrali devet točk naskoka (13:4). Kitajci niso našli odgovora na hitro igro ZDA, po prvi četrtini je bilo 30:10. Do odmora so si izbranci Mika Krzysewskega nabrali kar 29 točk prednosti (59:30). V drugem polčasu so Američani igrali s spremenjeno postavo, vseh 12 igralcev se je vpisalo med strelce.

Najbolj razigran je bil Kevin Durant, ki je prispeval 25 točk, v osmih poskusih je zadel pet trojk. DeMarcus Cousins je prispeval 17 točk, Paul George pa 15. Minutaža se je lepo porazdelila, Harrison Barnes je bil na parketu najmanj (12 minut), zvezdnik Golden Stata Durant pa največ (22 minut). Pri azijskih prvakih je Džjanljan Dži dosegel 25 točk in bil edini, ki je presegel 10 točk. Kitajci so že na pripravljalnih tekmah doživeli dva visoka poraza proti ZDA (57:106 in 57:107).

To je bila že 69. zaporedna zmaga za ZDA. Zadnjič so grenkobo poraza okusili v polfinalu svetovnega prvenstva leta 2006 na Japonskem proti Grčiji.

Mills in Bogut potopila Francoze
Avstralija je bila v vodstvu od uvodne minute. V prvi četrtini so si boomersi priigrali osem točk naskoka, ki so ga sredi druge četrtine povišali na 15. Finiš prvega dela je predvsem zaradi Tonyja Parkerja (16 točk) pripadel Francozom, ki so na odmor odšli le s tremi točkami zaostanka.

Avstralci so po zaslugi košarkarja San Antonia Pattyja Millsa in nekdanjega igralca Uniona Olimpije Arona Baynesa pobegnili v uvodu tretje četrtine. Prednost je narasla na 13 točk, na začetku zadnje četrtine na 20 in dvoboj je bil odločen.

Prvi strelec je bil Mills z 21 točkami, Andrew Bogut jih je dodal 18, Baynes pa 14 in 8 skokov. Pri Francozih je bil najučinkovitejši Parker z 18 točkami, a le dvema v drugem polčasu. 13 jih je prispeval Gelabale.