Aaron Rodgers je na svojih prvih dveh tekmah v končnicah (sezoni 2009-2010) podal za sedem zadetkov. Šestkrat je to uspelo Dannyju Whitu (1980), Scottu Brunnerju (1981), Franku Reichu (1992), Kurtu Warnerju (1999) in Aaronu Brooksu (2000). Foto: EPA
Michael Vick
Michael Vick je prvo polovico sezone odigral fantastično, v nadaljevanju pa so se nasprotne obrambe nanj dobro pripravile. Foto: Reuters
James Starks
James Starks je tekel kar 23-krat. Foto: Reuters
Ed Reed in Ray Lewis
Ed Reed in Ray Lewis sta neuničljiva stebra obrambe Baltimora. Foto: Reuters
Joe Flacco, Baltimore
Joe Flacco je tudi v svoji tretji sezoni zaigral v končnici. Vseh šest tekem je odigral v gosteh, razmerje zmag in zdaj 4-2. Foto: Reuters

Packersi so končnico ujeli šele ob koncu rednega dela, ko so z odlično obrambo premagali NY Giantse in Chicago, obraten trend forme pa je bilo opaziti pri Eaglsih, ki so v tem obdobju klonili pred letos sila skromnima Minnesoto in Dallasom.

Zrela igra Rodgersa
Aaron Rodgers
že nekaj časa sodi med najboljše podajalce v ameriškem nogometu, svoj nesporni talent pa je potrdil s svojo prvo zmago v končnicah. Tokrat je vrgel za tri zadetke, dobro igro potrdil z intuitivnim občutkom za igro - ko je čutil "obrambo za svojim vratom", se je izkazal s hitrimi meti ali pa kratkimi teki. V vsaki od prvih treh četrtin je podal za zadetek. Pred zadnjo četrtino je bilo 21:10.

Vick ob koncu vrgel prestreženo podajo
Na drugi je Michael Vick štiri minute pred koncem s tekom, dolgim za jard, v četrtem poskusu žogo le spravil v končno cono, Eaglsi so bili nato neuspešni pri akciji za dve točki. Gostitelji so sicer imeli možnost za zmago, Vick je 33 sekund pred koncem s 27 jardov žogo vrgel v končno cono, kjer pa jo je prestregel Tramon Williams.

James Starks odigral tekmo sezone
Packersi so igrali zrelo, njihova igra po navadi temelji na podajah, tokrat pa so s številnimi teki skušali žogo čim bolj zadrževati v svoji posesti. Eden od nepričakovanih junakov je bil tako 24-letni tekač James Starks, ki je nabral kar 123 jardov. Prej je v celotni svoji prvi sezoni igral le na treh tekmah, kjer je skupaj pretekel 101 jard.

Na dveh tekmah podal za sedem zadetkov
"Ves čas poslušam primerjave s Favrom, a moram priznati, da nisem čutil pritiska, da moramo zmagati. Naša ekipa je izjemno uravnotežena, saj smo zelo dobri tudi v obrambi. Ta nas je pravzaprav reševala skozi celo leto," je bil miren Rodgers, ki pa se je vpisal v zgodovino, saj ima največ podaj za zadetek v prvih dveh tekmah v končnicah. Skupaj z lanskim porazom proti Arizoni (51:45) jih ima kar sedem. Green Bay v divizijski tekmi zdaj potuje v Atlanto. Preostali par v Konferenci NFC je Chicago - Seattle.

V drugem polčasu Kansas zbral le 25 jardov
Na drugi nedeljski tekmi je Baltimore gladko premagal Kansas City. Chiefsi so občutili vso moč obrambe Ravensov, ki je blestela. Kansas je tako žogo izgubil petkrat, kar je skoraj polovica vseh napak v celotni sezoni! V drugem polčasu so gostitelji zmogli vsega 25 jardov!

Ravensi povedli v izdihljajih prvega polčasa
Gostitelji so v celotni tekmi zmogli eno odlično akcijo - to je bil 41 jardov dolg tek Jamaala Charlesa, po katerem so ob koncu uvodne četrtine prišli do edinega vodstva (7:3). Ravensi so povedli 19 sekund pred koncem polčasa, ko je Ray Rice s tekom, dolgim za 9 jardov, dosegel zadetek.

Bowe ni ujel niti ene žoge
V drugem polčasu je obramba Ravensov povsem ustavila Chiefse. Podajalec Matt Cassel je tako zmogel vsega 70 jardov, niti ena žoga pa ni letela na Dwayna Bowa, ki je bil s 15 zadetki najboljši lovilec v rednem delu sezone! Na drugi strani je blestel lovilec Todd Heap, ki je z desetimi ujetimi žogami pridobil 108 jardov.

V AFC-ju med seboj ekipe iste divizije
Naslednji konec tedna so na sporedu divizijske tekme (četrtfinale). Obe v Konferenci AFC bosta nekaj posebnega, saj se bodo med seboj merile ekipe iz iste divizije (New England - NY Jets in Pittsburgh - Baltimore), kar bo dalo tekmama še dodaten naboj.