Peter Mankoč se ni prebil v finale na 100 metrov mešano. Foto: Reuters
Mankoč in Dugonjič brez finala

Mankoč je v Dubaju v svoji polfinalni skupini plaval dve stotinki počasneje kot v dopoldanskih kvalifikacijah in z 52,80 osvojil šesto mesto, skupaj pa deveto. Nedeljski finalni nastop je zgrešil za desetinko sekunde. Z rekordom prvenstev 50,81 je bil daleč najhitrejši najboljši plavalec letošnjega leta Ryan Lochte.

Na prejšnjem svetovnem prvenstvu v Manchestru leta 2008 je Mankoč osvojil zlato medaljo na 100 delfin in srebrno na 100 mešano. Računal je, da bo letos na 100 metrov mešano lažje prišel med elito kot na 100 delfin, vendar je finalni nastop ujel le na 100 delfin in bil v četrtek osmi. To je bil tudi edini slovenski nastop v finalu v Dubaju 2010, če seveda ne bo presenetil Robert Žbogar. "Počutil sem se precej slabše kot zjutraj, posebej v kravlu je vbilo težko. Seveda sem naredil tudi nekaj napak, a te so delali tudi drugi," je po tekmi vidno razočaran komentiral Mankoč.

Zadnji up je bil Damir Dugonjič v disciplini 50 metrov prsno. Finalni nastop je zgrešil za pet stotink, potem ko je bil v prvi polfinalni skupini s 26,41 tretji. Skupno je osvojil 10. mesto. "Rezultat niti ni bil tako slab, a želja je bila finale. Sme sem prišel sredi sezone, zaradi vseh izpitov na univerzi nisem 100-odstotno pripravljen, kljub temu pa sem mislil, da bo zadostovalo za finale na 50 in 100 prsno. Spet sem spoznal, da bom moral trdo delati in potem bodo prišli tudi izidi," je povedal Dugonjič.