Najboljši slovenski hokejist Anže Kopitar tokrat ni dosegel točke, v slabih 20 minutah na ledu pa je sprožil dva strela na gol gostiteljev. Foto: Reuters
false
Ekipa Columbus Blue Jackets je v derbiju z 2:1 premagala četrto ekipo vhodnega dela Montreal Canadiens in po dvanajsti zmagi v nizu prevzela vodstvo v celotni ligi. Ima 50 točk, eno manj pa je zbralo vodilno moštvo vzhodnega dela NHL Chicago Blackhawks, ki je na svojem ledu po podaljšku z 1:2 presenetljivo klonilo s ta čas najslabšo ekipo lige Colorado Avalanche. Foto: Reuters
false
Tretji na zahodu so San Jose Sharks, ki so po podaljšku s 3:2 premagali Edmonton Oilers. Foto: Reuters

Dallas Starsi so Los Angeles Kingse ugnali v podaljšku. Srečanje je odločil novinec v ligi Esa Lindell, ki je premagal vratarja Jeffa Zatkoffa (28 obramb) po minuti in sedmih sekundah dodatnega dela igre.

"Videl sem, da so tekmeci opravili menjavo, ter takoj opazil, da lahko z Jamiejem Bennom prideva v položaj dva na enega, kar nama je uspelo. Podal mi je in na koncu je bilo dokaj lahko poslati plošček v mrežo," je 22-letni Lindell opisal odločilni gol.

Tyler Seguin in Radek Faksa sta bila strelca v rednem delu za Dallas. Kari Lehtonen je ustavil 29 strelov gostov, za katere je oba zadetka dosegel Jeff Carter.

"Lepo je, da smo osvojili točko, toda lahko bi dve. Zatkoff je odlično branil, tekmeci so se veliko gibali, mi pa smo se ustrelili v nogo po zelo slabi menjavi," je priznal Carter, ki je po treh minutah in petih sekundah goste povedel v vodstvo. Seguin je po le 43 sekundah druge tretjine z igralcem več na ledu izenačil, po treh minutah in pol zadnjega tretjega dela igre pa je domače v vodstvo povedel Faksa, ki je po strelu odbiti plošček pospravil v mrežo.

Podobno je izenačil Carter sredi tega dela igre; Lehtonen je namreč njegov prvi strel odbil.

Kingsi na led šele v četrtek

Igralci ekipe Los Angeles Kings, ki so sedmi v Zahodni konferenci, bodo v noči na četrtek igrali v gosteh z moštvom Vancouver Canucks; NHL ima namreč krajši božični premor do naslednjih tekem, ki bodo v noči na 28. december.