Preostali športi
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 3.0 od 64 glasov Ocenite to novico!
Rusi se veselijo preboja v polfinale, kjer jih čaka zmagovalec torkove tekme med Portugalsko in Azerbajdžanom. Foto: BoBo
Slovenci so po koncu tekme prejeli aplavz s polnih tribun. Foto: BoBo
Robinho je 20 sekund pred koncem potrdil zmago Rusije. Foto: BoBo
Slovenci so z uvrstitvijo v četrtfinale izpolnili cilj. Vrhunec prvenstva je bila vsekakor sobotna zmaga nad Italijo z 2:1. Foto: BoBo
Ruski selektor Sergej Skorovič je bil zelo zadovoljen, saj so njegovi varovanci prikazali najboljšo igro na tem prvenstvu. Foto: BoBo

Ljubljana - MMC RTV SLO, STA

Slovenska reprezentanca v futsalu je izpadla v četrtfinalu evropskega prvenstva v Ljubljani. Rusija je bila boljša z 2:0, v drugem polčasu sta zadela Eder Lima in Robinho.

Slovenija je izenačila največji uspeh reprezentančnega futsala. Predtem so bili Slovenci v četrtfinalu še na evropskem prvenstvu leta 2014. Stožice so bile znova razprodane, zbralo se je kar 10.369 gledalcev. V desetih medsebojnih dvobojih s Slovenijo tako Rusi še ne poznajo poraza. Rusija se bo v polfinalu merila z boljšim iz torkovega obračuna med Portugalsko in Azerbajdžanom.

Slovenija je tekmo odigrala brez kaznovanega Roka Mordeja, tudi zato sta več priložnosti dobila Žiga Čeh in Dejan Bizjak. Čeprav oslabljena, je tekmo začela odločno in bila povsem enakovredna favoriziranim tekmecem.

Puškar preprečil vodstvo Rusov
Oboji so v prvih desetih minutah prišli do nekaj strelov, ki pa niso pomenili večje nevarnosti. V 12. minuti je po kotu žoga v kazenskem prostoru prišla do Kristjana Čujca, ki je z levico preslabo streljal. V zadnjih sedmih minutah prvega dela so se prebudili tudi Rusi. Tako je v 13. minuti prvič resno posredoval Damir Puškar po strelu Artema Nijazova, v isti minuti je Sergej Abramov žogo preusmeril malo mimo vrat, v 15. minuti pa je dvakrat sprožil Eder Lima, obakrat pa je bil na mestu slovenski vratar Puškar.

V 19. minuti so Rusi znova ogrozili Puškarja, ko je iz bližine poskusil Nijazov, a je 30-letni vratar Dobovca znova preprečil rusko veselje, tako da sta ekipi na glavni odmor odšli ob začetnem izidu.

Eder Lima učinkovito končal protinapad
V drugem polčasu je najprej dvakrat streljal Alen Fetić, pozneje pa so spet malce pritisnili Rusi, tako je v 26. minuti Puškar obranil strela Danila Davidova in Ivana Čiškale. V 27. minuti so evropski podprvaki povedli, potem ko je Čiškala stekel v protinapad, podal do Ederja Lime, ki je iz bližine poslal žogo pod prečko.

Čujec stresel vratnico
V 29. minuti je Čujec streljal od daleč ob igri z igralcem več, žoga pa se je od enega izmed Rusov odbila v vratnico. Tri minute zatem je Matej Fideršek iz ugodnega položaja žogo poslal malo mimo vrat, Igor Osredkar pa je - vse ob igri z igralcem več - s strani sicer žogo poslal proti vratom, a je bil na mestu Georgi Zamartadze, tako kot tudi v 37. minuti.

Robinho potrdil zmago Rusov
Slovenci so ob koncu ves čas igrali z igralcem več, pritiskali, a do nevarnega strela niso prišli. Rusi so izjemno igrali v obrambi. Dobrih 20 sekund pred koncem je Robinho po protinapadu postavil končni izid.

Dobovičnik: Rusi so prestavili v eno ali dve prestavi višje
"Tekma je bila za nas zelo naporna. Rusija je iz predtekmovanja prestavila v eno ali dve prestavi višje. Je izvrstna ekipa z dolgo rotacijo. Igrali smo na edini način, ki je bil možen. Na žalost se ni izšlo. Malo smo razočarani, ampak izgubili smo proti reprezentanci, ki je vedno v vrhu," je pojasnil sekektor Andrej Dobovičnik.

Selektor Rusije Sergej Skorovič je bil seveda zelo zadovoljen: "Najlepša stvar v tem športu so zadetki. Zmagali smo na težki tekmi pred polno dvorano domačih navijačev. Zdaj pa prihajajo še težje tekme. Vsaka tekma na EP-ju je res težka, tudi današnja ni bila nič drugačna. Vedeli smo, da Slovenija uporablja omejeno število igralcev, da igrajo določeni veliko časa. Lahko igra hitro, ampak ne dolgo. Na to smo se pripravili in si tudi zaslužili tisti prvi zadetek in na koncu zmago."

Rusi, evropski prvaki iz leta 1999, so se na zadnjih treh EP-jih vselej prebili v finale, a tam v vseh treh poskusih ostali praznih rok. Pred slabim letom in pol so klonili tudi v finalu svetovnega prvenstva v Kolumbiji, kjer so bili boljši Argentinci.

Slovenci še brez zmage nad Rusi
Zgodovina medsebojnih tekem ne govori v korist Slovenije. Ta je na devetih srečanjih zbrala le en neodločen izid, kar osemkrat pa je bila poražena. Nazadnje sta se ekipi srečali leta 2012, ko so Slovenci v Velenju in Litiji izgubili z 1:2 oziroma 1:3. Na evropskih prvenstvih pa sta se moštvi nazadnje merili leta 2010 na Madžarskem, ko so Rusi zmagali s 5:1. Leta 2003 v Italiji, ko je Slovenija debitirala na EP-jih, je bilo 4:3 za Rusijo.

Prvi so si polfinale na 11. EP-ju v futsalu priborili Kazahstanci, ki so s 3:1 premagali Srbijo. Dvoboj si je v Stožicah ogledalo 5.200 gledalcev. Prvi zadetek je dosegel Serik Žamankulov v sedmi minuti. Douglas Junior je izvedel prosti strel, Miodrag Aksentijević je žogo odbil, a le do Žamankulova, ki je iz bližine ugnal srbskega vratarja. V 23. minuti je po protinapadu zadel Tajnan.

Srbi so pritiskali, si priigrali veliko priložnosti in v 36. minuti dočakali zadetek. Slobodan Rajčević, ki je predtem zapravil številne priložnosti (dvakrat je tudi stresel vratnico), je močno udaril in Srbe vrnil v igro. Douglas je v zadnji minuti z golom v prazno mrežo (prestregel je podajo Mladena Kocića) potrdil zmago Kazahstana, ki brani tretje mesto s prejšnjega EP-ja, ko je v boju za bron premagal prav - Srbijo.

Evropsko prvenstvo, četrtfinale:
SLOVENIJA - RUSIJA 0:2 (0:0)
10.369; Eder Lima 27., Robinho 40.

Slovenija: Puškar, Totošković, Osredkar, Vrhovec, Fideršek, Sever, Bizjak, Širok, Čujec, Turk, Fetić, Štendler, Čeh.

Rusija: Zamtaradze, Romulo, Eder Lima, Davidov, Čiškala, Putilov, Liskov, Milovanov, Abramov, Robinho, Nijazov, Abramovič, Afanasjev, Esquerdinha.

Sodnika: Coelho (Por)/Sorescu (Rom)

SRBIJA - KAZAHSTAN 1:3 (0:1)
5.246; Rajčević 36.; Žamankulov 7., Tajnan 23., Douglas Junior 40.

# 05.02.2018 ob 13:09
jaz bi pa raje na poletnih OI videl dvoranski nogomet, kot tisto mladinsko prvenstvo na zelenici.
krosnjar
# 05.02.2018 ob 22:42
Bedno. Gruzijec v golu, brazilci v napadu. Profiji proti amaterjem, ki morajo jutri v službo. Pa jih komaj zmagajo... Bravo naši.
Velika Rusija.. ha, ha.
a-dee-jay
# 05.02.2018 ob 22:38
Eder Lima in Robinho sta dala gol. Slovenija očitno sploh ni igrala proti Rusiji, ampak je proti Braziliji.
nemaramplundre
# 05.02.2018 ob 12:47
Rusi so premagljivi bolj kot so bili premagljivi Italijani.
Lesinar
# 05.02.2018 ob 20:58
Ivan Milovanov pri rusih, a smo ziher da ni to naš Ivek?
Urko
# 05.02.2018 ob 22:41
Kar malo žalostno, da te ob 150 milijonskem bazenu ljudi pri Rusih pokopljeta Eder Lima in Robinho.

Čestitke našim za prikazano!
drg
# 05.02.2018 ob 22:43
Bravo fantje .. dali ste vse od sebe in zame je to edino kar šteje. Čestitke za super prvenstvo!
klko
# 05.02.2018 ob 15:05
▒▓██ S █ L █ O █ V █ E █ N █ I █ J █ A ██▓▒
rangerno1
# 05.02.2018 ob 22:16
Kak izgledajo pa patetično ti Srbi, ki navijajo za Ruse :) Še vedno so tako omejeni, da mislijo, da so jim Rusi super mega zavezniki v vsem... pa še vsakega Rusa, ki sem ga vprašal, je rekel, da mu je gladko vseeno za neko Srbijo. Dejansko Srbi če izgubijo, se spremenijo v Ruse, da lažje prebolijo lasten izpad in poraz. Tako je na več področjih.
clutch00
# 05.02.2018 ob 13:00
po zlato
FireBurn
# 05.02.2018 ob 23:15
Meh dolgčas tale futsal. Za igrat je res super, ampak na TV-ju ali v živo pa klasični nogomet dosti bolj gledljiv, pa se nimam za nekega ultra fana fuzbala. Gledam več ali manj samo ligo prvakov pa kakšno domačo tekmo.

Pa sem mislil, da je v basketu (ok tukaj je vsaj močno omejeno) in rokometu toliko tujcev v reprezentancah. Pa saj je bila cela peterka Brazilska, enako pri Kazahstanu in Azerbajdžanu.
Skratka brezveze... Že pri basketu je nesmisel, ampak tam je vsaj omejeno na enega tujca.
marvin42
žogo brcno, brcno spet žogo.
iztrd
# 05.02.2018 ob 22:37
Ruse je lahko sram, da morajo uvažati tujsko legijo. Beden izgovor, ampak vseeno.
softdream
# 05.02.2018 ob 22:52
Če še Zbornaya nima kaj povedat na to "rusko" ekipo, potem vemo, kje smo...

Bravo Slovenci!
ziga307
# 05.02.2018 ob 23:43
Vidim da ste tukaj sami neki vrli komentatorji brez kančka znanja o futsalu. Če bi bili pravi navijači bi zdaj prišli iz nabitih stožic. Tekma pa po pričakovanji. Morate se zavedat da sta eder lima in robinijo verjetno top 5 igralca na svetu eder lima mogoče prvi sidraš sveta. En Totoškovič igra v Litiji za 500€ na mesec in trenira trikrat na teden podobno tudi ostali (razen fiderska in igija ki igrata na hrvaskem), medtem ko recimo te dva rusa igrata za 30+k€ mesečno v klubih trenirajo dvakrat dnevno vse je podrejeno le futsalu. Slovenci so z golmanom igrali zelo pametno, ker če bi 10 minut do konca brezglavo streljali in napadali bi bilo 10 konter. Sam osebno menim, da je bil pri prvem golu tudi favl rusije. Deugače pa zelo dobra igra naših, cele stožice so jim po tekmi zaploskale! Bravo fantje za borbo!!
Firebal.no.1
# 05.02.2018 ob 23:10
Krosnjar...caka se na napako obrambe. Ce zoga krozi dovolj hitro, mora obramba pokriti diagonalo ter ves zunanji prostor, kar je tezko. Pri nasi igri z vratarjem je manjkala hitrost v krozenju, ter kaka mrnjava na pozivijah. Drugace pa cestitke nasim. Super prvenstvo in res drzim Pesti, da bom lahko vsaj rnkrat tedensko gledal tudi kako tekmo po TV-ju. Nasa liga je tudi kar zanimiva.
Warbird
In zdaj poslusas Dobovicnika kak je vseh 14 kakovostnih, igra pa s 5. cel drugi polcas !!!
rangerno1
# 05.02.2018 ob 22:18
Kot, da že ni dovolj, da je reprezentanca Rusije v bistvu Brazilska, potem pa imajo še Golmana Gruzinca. Velika Rusija, z malo svojih igralcev. Smešno!
vrtnar_1
# 05.02.2018 ob 21:52
Igralec polčasa pa Puškar z nekaj res izvrstnimi obrambami.
zamudnik
# 05.02.2018 ob 22:54
Rusi al karkoli že so pa kar lagano z dvema remijema in zmago v polfinale. Da bo tole izgledalo resno, bo treba najprej narediti skupine po 4.
miki_miska
# 05.02.2018 ob 21:47
Se sedaj niste uspeli popravit da je Kazahstan prvi polfinalist...
fikafika
# 05.02.2018 ob 23:08
Pričakovati, da danes premagamo še Ruse in Brazilce, združene v eno ekipo, je res bilo težko pričakovati. Zato čestitke za igro in lep uspeh SLOVENCEV! Lahko smo ponosni na njih!

Nečesa pa vseeno ne razumem. Proti Italijanom smo proti koncu prvega polčasa "ubijali" čas in se z golmanom v polju igrali žoganje okoli postavljene obrambe, ker smo se pač želeli izogniti 6. prekršku. Zakaj smo to danes počeli isto proti Rusom, ko smo lovili rezultat? Čujec se je prav trudil, kako bi v nič poslal čim več časa. Rusi so se postavili obrambni položaj in mirno čakali, da čas poteče, ker je bil pač njihov zaveznik. In potem strokovni komentator pove, da Rusov že dolgo ni videl tako nemočnih!!?? Kdo tu iz koga norce brije? :)
profich
# 05.02.2018 ob 22:55
Kdor kritizira rusko naturalizacijo naj se samo spomni na Randolpha.. pač izkoristiš pravila, če jih lahko. V košarki je pač omejen na enega in smo izkoristili dovoljeno in bi se prav tako lahko Srbi in Litovci pritoževali čez to.

Kdor se sprašuje zakaj ni to tako popularno kot velik nogomet, naj si ogleda tekme obojega. Mu bo hitro jasno. Meni se futsal dopade kot rekreacija, ampak za ga gledat je dosti boljši velik. Pa sem od obeh gledal že tekme na najvišjem nivoju (nogomet derbije lige prvakov, futsal pa na tem EP). Tukaj ni nobenih taktičnih zamisli trenerja, s katerimi lahko tako temeljito nadigra nasprotnega trenerja. V velikem nogometu tudi ni toliko mencanja žoge, pa tudi igrati je dosti težje z odbojno žogo, s to neodbojno pa je skoraj vsak lahko Messi, kar se tehnike tiče.

Pohvale našim za dobro odigran turnir, svoje so naredili in upam da se sedaj še malenkost dvigne popularnost in kvaliteta futsala pri nas (predvsem ligaškega).
tomjaz11
Azerbajdžan ima tudi same Brazilce.
Zelouredu
# 05.02.2018 ob 21:17
Komentatorska dvojica: učna ura za TVS.
Samozadostni gospodje iz nacionalke, poslušajte in se učite ...
prlek
# 05.02.2018 ob 13:47
@Jazst2
"Problem je v tem, da vstonice grejo za med tudi med srbskimi navijači, ki pa jih na naši tekmi ne bo.
Torej, čeprav razprodano, bo na vsaki tekmi zagotovo nekaj praznin na tribunah..."

To bo danes problem, ja.
Fajn bi ilo, če bi se dalo kako organizirati, da bi Srbi svoje vstoopnice potem dali/prodali Slovenecem.
Robaus
Prevelik bavabav se dela iz rusov. Ko so igrali s kazahstanom so bili v zelo podrejenem položaju tako da sem si bistveno bolj želel njih kot kazahstan. Poleg tega je njihova igra izgledala slabše od Italjanske (vsaj meni). Vse je mogoče
Acinho
# 06.02.2018 ob 09:03
fkr@ se vidi da si prvič gledal, ker je sodeč po tem kar si napisal to povsem jasno.

Pa kaj vi res mislite, da lahko 6 igralcev, ki so že tako ali tako igrali 80% časa proti Srbiji in Italiji, 40 minut tečejo z Rusi, ki igrajo z 8 do 10 igralci, kjer si selektor lahko privošči da menja kompletno ekipo (z izjemo vratarja).

Po prejetem zadetku smo igrali "kot se spodobi" ker Rusi niso potrebovali več zadetka in so prežali na protinapade a tista igra z vratarjem je bila roko na srce povsem nenevarna.

Eni pač niste realni in ne vidite širše slike. To je garaški šport kjer samo 5/6 igralcev enostavno ne more 40 minut držati takega tempa kot ga držijo razne Španije, Rusije,...pa ne zato ker bi bili ti Španci, Rusi super ljudje, ampak zato ker jih je enostavno več, rotirajo in na ta način držijo tempo skozi celo tekmo.

Selektorju se spet nima kaj očitat. Najprej so skušali izkoristit evforijo in bučno podporo na začetku in so se 10 minut pojali z Rusi dokler je šlo...škoda da takrat ni kakšna "zalutala" v gol ker bi bilo vse drugače a je kar je. Puškar je Slovenijo držal v igri ker brez njegovih obramb bi bilo konec precej prej. V drugem delu žal fizični padec in gol Rusov je visel v zraku. Škoda potem za tisti priložnosti pred golom Rusov, ko bi bilo lahko še bolj napeto a tudi v morebitnem podaljšku bi fantje težko zdržali še 10 minut.

Fantom je treba čestitati ker so dali res vse od sebe in imeli to smolo, da se je že tako najtežja skupina na EP, križal z skupino kjer sta bili moštvi ki spadata v najboljših 5 v Evropi. Čez kakšno Ukrajino, morda celo Azerbajdžan bi šlo precej lažje, a je kar je. Za včerajšnjo tekmo pa je pač treba biti realen in Rusom priznati da so bili boljši.
iztrd
# 05.02.2018 ob 23:00
@SLOBloodPatriot

Prijatelj, a si kaj čudnega zaužil na sprehodu? Jaz običajno ne komentiram člankov o športih, ki mi niso v primarnem interesu.
RUS
Še bolje mogoče, da rtv ne prenaša futsal tekme, angleška komentatorja na youtubu sta toliko uvidevna da sta bila v času himen tiho, rtv bi pa namesto himen spustil REKLAME!!!
anze82
# 05.02.2018 ob 23:19
Kapo dol fantom.zelo ponosen!!borili se preko svojih meja,ni veliko zmanjkalo.prej futsala nisem spremljal,z veseljem ga bom v bodoce
taubi
# 05.02.2018 ob 23:18
Drugače pa samo čestitke fantom. Lahko smo ponosni na njih. Mnogi se ne zavedate, da imamo proti drugim praktično amatersko ekipo.

Drugače me pa razočara, da je rešrezentančni uspeh odvisen pretežno od financ. To kar tu gledamo nima z EP in SP nobene veze. To je liga prvakov Evrope.
profi.za.sport
Škoda da ga niso zabili, druģač bravo fantje.
Raff69
Greeemo našii! Še pol ure pepčkanja okol gola! Sej cajta je itak dost! Pa imate pimplanje!
janko luzar
Bravo fantje. Premagali ste Rusijo, Brazilcev žal ne.
Vitez
# 05.02.2018 ob 22:35
Kako carinimo žogo, igramo počasi...tako se ne da nič nardit.
a-dee-jay
# 05.02.2018 ob 21:53
Zanimivo, da je ta dvoranski nogomet neprimerno manj popularen kot klasični. Dejansko se pri njem več dogaja kot pri klasičnem nogometu. Glavna prednost, ki jo ima klasični nogomet pred dvoranskim, je po mojem ta, da sprejme dosti več gledalcev. Morda ga zato toliko bolj gledamo, ker je bolj masoven.
MajWill
# 05.02.2018 ob 21:24
Kaj je to reprezentanca al klub to kar majo Rusi? Sej so sami brazilci...
Acinho
# 05.02.2018 ob 13:46
kolesar666xl povsem odvisno kako gledaš na to. Gre za rizično potezo a ekipe ki znajo dobro krožiti žogo na tak način držijo žogo v svoji posesti in na ta način onemogočajo nasprotnika da zabije (če nima žoge, namreč težko zabije). Je pa to res dvorezen meč, ker vsaka izgubljena žoga je lahko usodna.

Poteza v prvem polčasu je bila za moje pojme vrhunska...imeli so 5 prekrškov plus čakal je še cel drugi polčas. Tako so igralci malce počili pa še brisali so prekrške na polčasu, tako da s tega vidika odlično. Poizkus v drugem delu pa bi se iztekel vrhunsko če bi uspeli zadržati žogo vsaj nekaj časa, saj bi Italjani verjetno vršili pritisk in višek ki nastane bi se lahko izkoristil...a ker so bili fantje nervozni so poceni izgubili žogo in so videli da naj se raje ne igrajo tovrstnih igric. Na koncu je izpadlo smešno ali amatersko kot praviš a logika za vsem skupaj zagotovo obstaja.
kolesar666xl
# 05.02.2018 ob 13:40
mi lahko kdo, ki pozna zakonitosti tega športa, razloži potezo selektorja proti italiji, ko je zamenjal vratarja z igralcem in samo po sreči nismo takoj dobili gola? berem namreč, da je selektor brezhibno vodil tekmo, meni pa je ta poteza z vratarjem, delovala (milo rečeno) prav amatersko.
Acinho
# 05.02.2018 ob 13:36
Robaus@ si mogoče dobil tak občutek, ker Kazahstan forsira igro z vratarjem/igralcem in kot taki držijo žogo precej časa v svojih nogah? Podcenjevati Ruse ali celo meniti, da so slabši od Italjanov je neumnost brez primere. Konec koncev rezultati govorijo zase.

Se vsekakor tudi njih da premagat a so zares neugodna ekipa. Tudi pred bučno publiko jim ni tuje igrati. Dve leti nazaj so Srbe izločili v polfinalu po podaljških sredi Beograda, pa so Srbi dvakrat lovili zaostanek.

Dejansko bo današnja tekma šele pokazatelj ali so letos v malce slabši formi (glede na remi s Poljaki) ali pa le dodajajo gas. Proti Kazahstanu pa zagotovo niso šli na polno saj tega niso potrebovali.
drg
# 05.02.2018 ob 22:49
Toliko ponosa pa še mamo, da ne bomo kupovali tujcev. Žal se je to že zgodilo v košarki (Randolph). Upam, da se v drugih športih ne bo.

Dobro, mene en tujec ne moti. Sploh če je primer, kot je bil pri nas .. ko nam je dejansko manjkal samo en tip igralca za vrhunski rezultat. Samo .. imeti takole za eno postavo tujcev je pa patetično.
# 05.02.2018 ob 22:40
Robinho in Eder Lima strelca, če dodamo še Gruzinskega golmana, potem vidimo kako bedna je ta reprezentanca Rusjie, kjer skoraj ni Rusi, ki bi bil nek faktor v igri.
sarkozy
# 05.02.2018 ob 22:34
ma ta sokomentator je profesor pretiravanja
tomjaz11
# 05.02.2018 ob 22:33
Mislim, da ta sokomentator malo pretirava. :)
lexani89
# 05.02.2018 ob 20:44
hvala bogu za youtube katerega ne plačujem ampak RTV! banda nesposobna..
miket
# 05.02.2018 ob 19:08
Kje bo pa prenos? Naši rajši dajo "kulturne" oddaje, katerih gleda ravno 12 ljudi iz cele Slovenije, kot pa nekaj, kar bi gledalo 150.000, saj gledanost ob prisilnih naročninah ni pomembna :)