Robert Žbogar se je uvrstil v popoldanski finale na 200 metrov, delfin. Foto: MMC RTV SLO

Damir Dugonjić je na 50 metrov prsno dosegel šesti čas (27,03), Matjaž Markič (27,15) pa osmega. Emil Tahirovič (27,30) je v isti disciplini dosegel 11. mesto, Robert Vovk (28,07) pa 32., a v polfinalu lahko plavata le dva tekmovalca iz iste države.

Mankoč ima še rezerve
Peter Mankoč
(54,63) je bil na 100 metrov mešano 11. "Prvih 75 metrov sem odplaval resno, na koncu pa malo popustil. Vlogo prvega favorita ima sicer Nemec Markus Deibler. Jaz bom moral za zlato v finalu do milimetra natančno odplavati ves podvodni del in obrate," je povedal Mankoč, ki v tej disciplini tretje leto zapored lovi deseto zlato medaljo. V kvalifikacijah je bil najhitrejši Rus Dmitrij Žilin (53,97), Deibler pa je plaval 54,10.

Žbogar popoldne želi plavati še bolje
Tjaša Vozel
je bila 21. na 100 metrov prsno. S časom 1:08,67 je za las ujela popoldanski polfinale. Popoldne bo v finalu plaval Robert Žbogar, ki je s časom 1:53,85 dosegel šesti čas. "Popoldan si želim še kaj dodati," je previdno napovedal.