Osrednja tekma šestega kroga se je v Zlatorogu končala z zmagoslavjem domačih rokometašev, ki so po slabem uvodu v sezono – porazu proti Trebnjemu in še neregistriranemu remiju proti Ivančni Gorici – slavili četrtič v nizu. Varovanci Alema Toskića so največjemu domačemu tekmecu iz Šaleške doline prizadejali prvi poraz v sezoni, po njem so nazadovali na drugo mesto. Obe vodilni ekipi, Trimo Trebnje in Gorenje Velenje, imata po deset točk.

Celjani dobili derbi z Gorenjem

Sredi prvega polčasa so po izenačenem uvodu zagospodarili Celjani. Po njihovem vodstvu z 12:9 je gostujoči trener Zoran Jovičić zahteval minuto odmora, a posredovanje ni spremenilo poteka. Gostitelji so po golih Tima Cokana in Mitje Janca v 18. minuti povedli s 15:10, v zadnjem delu pa popustili, tako da je njihova prednost na polovici tekme znašala dva gola (19:17).

Celjani so v začetku drugega polčasa povedli za štiri gole (21:17, 22:18). Gostje od 37. minute dalje niso mogli računati na Eneja Slatinka Jovičića, ki je zaradi nešportne poteze prejel rdeči karton. Kljub temu so se zbrali in v 51. minuti prek Petra Šiška izenačili na 24. Prelomni trenutki dvoboja so minili v znamenju gostiteljev, v 54. minuti so po golih Cokana in Grege Krečiča tekmecem znova ušli na dva gola (26:24). Velenjčani so do zadnjega zvoka sirene pretili Celjanom, njihove zmage pa niso ogrozili.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Cokan s sedmimi in Žiga Mlakar s petimi goli, v gostujoči pa Ibrahim Haseljić z osmimi in Šiško s sedmimi zadetki.