Večji del tekme je minil v enakovredni predstavi, Velenjčani pa so si zmago priigrali v prelomnih trenutkih dvoboja. V 55. minuti je bila tekma povsem odprta, rokometaši iz Šaleške doline pa so po vodstvu z 32:30 po golih Urbana Pippa in Petra Šiška povedli s 34:30, nato pa tekmo brez posebej stresnih trenutkov pripeljali do končne zmage.

V velenjski ekipi je bil na današnji uvodni tekmi kroga najučinkovitejši Tilen Sokolič z osmimi goli, enega manj sta dosegla Pipp in Enej Slatinek Jovičič. V ribniški ekipi je Uroš Knavs dosegel devet zadetkov.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so premagali Koper (38:33).

Večji del prvega polčasa je minil v dokaj enakovredni predstavi, rokometaši iz mesta grofov so nekoliko "lažje zadihali" tik pred odhodom na veliki odmor, ko so povedli za tri gole (15:12, 16:13, 17:14 in 18:15).

Varovanci Alema Toskića so sijajno odprli drugi polčas. Po delnem izidu 4:0 so si priigrali lepo prednost sedmih golov (22:15), vse do zadnjega zvoka sirene pa imeli absoluten nadzor nad tekmeci iz slovenske Istre.

V celjski ekipi sta bila najučinkovitejša Mitja Janc z 10 in Tim Cokan s šestimi, v koprski pa Andraž Kete z osmimi in Bor Breznikar s petimi zadetki.

Celjane že v sredo čaka francoski Montpellier v Ligi prvakov, v soboto pa še največji domači tekmec iz Velenja, ki je trenutno na prvem mestu v Ligi NLB.