Izbranci Uroša Zormana so levji delež na poti do devete zmage opravili v prvem polčasu. V tem delu igre so popolnoma zasenčili primorske rokometaše in v sami končnici povedli za osem golov (15:7 in 16:8).

Na začetku drugega polčasa je prednost narasla na devet golov (17:8 in 19:9). V nadaljevanju dolenjska prevlada ni bila več tako izrazita, Primorci so prepolovili visok zaostanek (16:20), zmage gostov, ki so v končnici znova ujeli pravi ritem, pa v nobenem trenutku niso ogrozili.

Pri Trebanjcih sta bila najučinkovitejša Jan Jurečič z devetimi in Vid Miklavec s sedmimi goli. Pri Koprčanih je Tine Poklar dosegel sedem, Andraž Makuc in Bor Breznikar pa po pet zadetkov.

Velenjčani nadigrali goste iz Novega mesta
Osrednja tekma kroga se je končala z zanesljivo zmago velenjskih rokometašev. Igralci iz Šaleške doline so temelje za osmo zmago postavili v drugi polovici prvega polčasa, ko so z granitno obrambo popolnoma zaustavili Dolenjce in jim dovolili, da so dosegli le štiri gole.

Pri gostiteljih sta bila najučinkovitejša Tarik Velić s sedmimi in Tarik Mlivić s šestimi goli, vratar Matevž Skok pa je ubranil 12 strelov. Pri gostih sta Leon in Dino Rašo dosegla po tri zadetke.

Celjani lažje zadihali šele v 57. minuti
Celjani so se po težko izbojevani zmagi nad Urbanscape Loko (34:32) po številu točk izenačili z drugouvrščenimi Velenjčani.

V uvodnih desetih minutah je bila tekma izenačena, po izidu 5:5 pa se je tehtnica počasi začela prevešati na stran rokometašev iz mesta grofov. Njihova premoč je bila najizrazitejša v sklepnih minutah prvega polčasa, ko so si priigrali sedem golov naskoka (19:12, 20:13 in 21:14).

Izbranci domačega trenerja Alema Toskića so v drugi polovici tekme močno popustili in porabili kar nekaj energije, da so zlomili odpor Gorenjcev. Gostje so se jim v 41. minuti približali na dva gola (25:27), v zadnjem delu tekme pa vseskozi pritiskali na 26-kratne državne prvake.

Celjani, ki bodo v četrtek gostovali pri velikanih evropskega rokometa iz madžarskega Veszprema, so nekoliko lažje zadihali šele v 57. minuti, ko so povedli za štiri gole (33:29), kar je bil zadosten kapital za osmo zmago v državnem prvenstvu.

V celjski ekipi je Mitja Janc dosegel šest, Tim Cokan pet golov, najučinkovitejši igralec dvoboja pa je bil Škofjeločan Jaka Soršak z devetimi zadetki.