Najboljši strelec pri Nemcih je bil Immel, ki je zadel sedemkrat, na drugi strani je Jeppesen prispeval pet golov. Nemci so tako naredili uslugo tudi Slovencem, saj so ugnali neposrednega tekmeca za edino preostalo olimpijsko mesto.

V začetku drugega polčasa so Nemci ušli na 14:12 (33. minuta), a so jih Danci z golom Jeppesena ujeli v 39. minuti, ko je bil izid še desetič na tekmi poravnan. Tudi v nadaljevanju je bila tekma izenačena, obe ekipi pa sta, zavedajoč se pomembnosti tekme, igrali v krču. Pri varovancih Heinerja Branda je presenetljivo dobro igral Immel, ki je zamenjal nerazpoloženega Stephana.

V 47. minuti so Danci z golom Jeppesna prvič v drugem polčasu povedli, toda vodstvo je bilo kratkotrajno. Pri izidu 21:20 (57. minuta) v korist Nemcev je nemški vratar Fritz obranil strel Jeppesna, a so njegovi soigralci zapravili dva napada za povišanje vodstva. Napad za izenačenje so zapravili tudi Danci, tako da je njihovo usodo zapečatil Stephan s sploh prvim golom na tekmi.