Luka Žvižej je bil ob Vidu Kavtičniku najučinkovitejši Slovenec. Dosegel je 6 golov. Foto: Reuters
Daniel Narcisse
Daniel Narcisse je nekajkrat preskočil slovensko obrambo. Foto: Reuters
Nikola Karabatić
Ni prehoda za Nikolo Karabatića, ki se je znašel v primežu Miladina Kozline. Karabatić je dosegel le dva zadetka. Foto: EPA
Uroš Zorman in Daniel Narcisse
Pot do francoskih vrat je bila v 2. polčasu težko prehodna, kar je na svoji koži dobro občutil Uroš Zorman. Foto: Reuters
Vid Kavtičnik
Vid Kavtičnik je obležal na tleh, potem ko je vanj trčil "Tyson" Didier Dinart. Foto: Reuters
Rokometaši zapravili vse možnosti za polfinale

A prvi polčas (18:17) je obetal več. Slovenci so - pričakovano - prikazali povsem drugačen obraz kot proti Čehom. Pogumno so se postavili nasproti favoriziranemu nasprotniku, ki je sredi polčasa ušel na +2 (11:9). Slovenija je odgovorila z delnim izidom 4:0, pri čemer je Miha Žvižej dosegel dva gola. K preobratu je prispevel tudi vratar Aljoša Rezar, ki je zamenjal Gorazda Škofa in ustavil nekaj težkih strelov. Vid Kavtičnik je zadel 4 od 5 sedemmetrovk.

Francozi hitro strli slovenski odpor
Tekma se je prelomila v uvodnih minutah nadaljevanja. Čvrsta francoska obramba je silila Slovence k tehničnim napakam, ki jih je hitronogi Michael Guigou - do konca je zabil 10 golov - v protinapadih spreminjal v lahke zadetke. In še preden so varovanci Zvonimirja Serdarušića prišli k sebi, je semafor kazal že 23:19. Ko proti svetovnim in olimpijskim prvakom zaostajaš za 4 gole poti nazaj običajno ni, kar je nadaljevanje srečanja le potrdilo. Edino vprašanje je bilo, s kakšno razliko se bo končala tekma ...

Slovenci v četrtek zgolj za častno slovo
Slovenija se bo za konec prvenstva v četrtek (18.30) pomerila s Španijo, ki je zlahka premagala Nemčijo (20:25). Španci so tako preprečili, da bi se Slovenci v četrtek še lahko borili za 3. mesto v skupini II, ki prinaša obračun za 5. mesto na prvenstvu.

Poljska v polfinalu
Poljska je težje od pričakovanj premagala Češko (35:34) in si že zagotovila polfinale, saj jo Španija zaradi slabšega medsebojnega izkupička ne more več prehiteti, čeprav bi premagala Slovenijo. V obračun s Francijo bo zato šla neobremenjeno.

Dancem uspel preobrat
Evropski prvaki Danci so se izvlekli proti Norvežanom (24:23). Potem ko so zaostajali vso srečanje, v 39. minuti že za 5 (19:14), jim je v zadnji četrtini uspel velik preobrat. Zmagoviti gol je v zadnji sekundi dosegel Eggert Jensen. V zadnjem krogu se bodo v ponovitvi zadnjega finala udarili s Hrvati. Za polfinale bo bržkone potrebna zmaga, saj je Islandija favorit v obračunu z Norveško.