Olivier Guy Nyokas je napolnil srbsko mrežo. Foto: EPA
Sergej Rutenka
Nekdanji slovenski reprezentant Sergej Rutenka je za Belorusijo dosegel osem golov. Foto: EPA

prvenstva v rokometu, so prepričljivo dobili tudi drugo tekmo, v Krakovu so premagali Srbijo s 36:26.

Galski petelini so ves čas vodili, Srbi so se nekajkrat približali, nazadnje so v 22. minuti izenačili na 12:12. Ob polčasu so Francozi ušli na tri gole razlike (19:16). Po vrnitvi iz slačilnic je razlika ves čas samo rasla.

Nyokas ni zgrešil niti enega meta
Pri zmagovalcih je bil izjemno natančen Guy Olivier Nyokas, ki je z osmimi streli zabil osem golov. Izjemo visok izkupiček je imel tudi Luc Abalo (6/7). Pri varovancih Dejana Perića je bil s sedmimi goli razpoložen le Žarko Šešum. Oba srbska vratarja Slaviša Đukanović in Darko Stanić nista imela svojega dne, saj sta skupaj ubranila le pet strelov.

Poljaki komaj odbili pritisk Makedoncev
V isti skupini je Poljska premagala Makedonijo s 24:23 in bo s Francijo obračunala za prvo mesto. Gostitelji so dobre dve minuti pred koncem povedli s 24:20 in kazalo je, da je tekma odločena. Makedonci so tvegali vse in skoraj bi jim uspelo priti do točke. Hitro so zabili tri gole, v zadnji sekundi pa je Dejan Manaskov zgrešil met za izenačenje.

V skupini B imajo vsi po eno zmago in poraz
Izjemno zanimivo je v skupini B, kjer je Belorusija premagala Islandijo (39:38), Norveška pa Hrvaško (34:31). To pomeni, da imajo vse ekipe po dveh tekmah po dve točki in s tem možnost za napredovanje.