Marino Marić je dosegel pet golov. Foto: Reuters
Nikola Karabatić
Nikola Karabatić je bil neustavljiv za obrambo Belorusije. Foto: EPA

Na prvi tekmi te skupine je Francija odpravila Belorusijo kar s 34:23. Branilci naslova so vse dvome o končnem izidu rešili že do sredine prvega polčasa, ko so povedli z 11:4. Do konca prvih 30 minut so svojo prednost povečali na 15 golov razlike, v drugem polčasu je bilo vse le še formalnost.
V francoski izbrani vrsti se je z devetimi goli izkazal Nikola Karabatić, v beloruski reprezentanci jih je toliko dosegel tudi Aleksej Hadkevič. Odlična sta bila tudi oba vratarja francoske reprezentance, saj je veteran Thierry Omeyer ubranil deset strelov, le enega manj pa Vincent Gerard.

Brez velikih težav so do dveh točk prišli tudi hrvaški rokometaši, ki so z golom Domagoja Duvnjaka v 10. minuti povedli s 7:1. Do konca polčasa so se jim Makedonci približali na štiri gole zaostanka, takoj na začetku drugega na tri (14:17), toda v 38. minuti je bilo že 24:16 za hrvaško izbrano vrsto, ki je zasluženo prišla do visoke zmage. Šestkrat je v polno zadel Ivan Slišković, po petkrat sta makedonsko mrežo zatresla Mario Marić in Manuel Štrlek, v makedonski reprezentanci je Dejan Manaskov dosegel sedem golov.

Hrvaška bo v soboto igrala s Francijo, Makedonija pa v ponedeljek z Norveško.