Tekmo je močno zaznamoval Žiga Mlakar, ki je dosegel kar 14 zadetkov, kar je novi rekord celjskih igralcev na tekmah Lige prvakov. Foto: RK Celje PL

Ponovno smo naredili preveč tehničnih napak. Oboji smo demonstrirali hiter in privlačen rokomet, Danci pa so nas v tem segmentu nekoliko nadigrali in zaradi tega tudi osvojili obe točki. Na današnji tekmi smo se borili do skrajnih meja, v končnici tudi nadoknadili razliko treh golov, tako kot na pretekli tekmi proti Veszpremu, pa tudi tokrat v prelomnih trenutkih nismo bili najbolj zbrani.

Žiga Mlakar, rokometaš Celja PL
Aalborg - Celje PL
Celjani so morali priznati premoč danski ekipi. Foto: RK Celje PL

Težka in zanimiva tekma, polna tempa z obeh strani. Moja želja je bila, da igramo še hitreje od Aalborga in dosežemo veliko lahkih golov, a se nam ni posrečilo. Tekmo smo dobro odprli in bili vse do konca v dobrem položaju. Vem, da so moji varovanci sposobni igrati veliko bolje. Današnji poraz ni prijeten, moramo ga čim hitreje pozabiti in iti naprej.

Branko Tamše, trener Celja PL
Celjani poraženi v Hamletovi deželi

Aalborg je bil za Celje prevelik zalogaj, celjska zasedba pa je po uvodnem porazu na domačem igrišču proti madžarskemu Veszpremu še drugič zaporedoma ostala praznih rok v elitni skupini Lige prvakov.

Celjska ekipa je srečanje začela odlično, narekovali so igro, v 14. minuti so si priigrali že štiri gole naskoka (8:4). Nato so sledile slabe minute varovancev Branka Tamšeta, kar šest minut niso dosegli gola. Danci so izkoristili napake Celjanov, v 25. minuti so izenačili na 11:11, nato pa so prešli tudi v vodstvo, ki so ga do odhoda na odmor povečali na +2 (15:13).

Po vrnitvi s polčasa so Celjani spet bolje zaigrali - Dance so z delnim izidom 3:0 ujeli in celo prešli v vodstvo (15:16). Z dobro igro v obrambi so povsem onemogočili danske rokometaše, ki so prvi gol dosegli šele v šesti minuti nadaljevanja, vmes pa je posredoval tudi njihov trener in zahteval minuto odmora.

V prvi polovici prvega polčasa je bila tekma povsem odprta, slovenski prvaki so vseskozi dihali za ovratnik domači zasedbi, v 43. minuti pa so malenkostno popustili in zaostali za dva gola (23:21). Danci so na krilih domačih navijačev prišli do najvišje prednosti na tekmi (24:21).

A slovenski prvak se ni predal, v 50. minuti se je znova približal na gol zaostanka (26:27), v nadaljevanju pa zaigral še udarneje in v 55. minuti po golu Suholežnika izenačil (28:28). Robustni krožni napadalec je v naslednji obrambni akciji prejel rdeči karton po tretji dvominutni izključitvi, Danci so jim v 58. minuti znova ušli na dva gola (31:29), tega primanjkljaja pa v izdihljajih tekme niso več zmogli nadoknaditi. Dobro minuto pred koncem je Žiga Mlakar s svojim 14. golom znižal na 31:30, a je na koncu še en gol dosegel Jesper Pedersen.

Celjska ekipa bo v prihodnjem krogu v soboto, 30. septembra, gostila poljsko ekipo Vive Kielce, kjer igrajo trije slovenski rokometaši: Uroš Zorman, Dean Bombač in Blaž Janc.

Drugi slovenski predstavniki, rokometaši velenjskega Gorenja, so včeraj slavili pri Dinamu iz Bukarešte (26:27), s čimer nadaljujejo zmagovit uvod v Ligo prvakov. Več o tekmi Velenjčanov si lahko preberete tukaj.