Borut Mačkovšek je odigral odlično partijo. Nemško obrambo je razbijal s streli od daleč in bil z devetimi goli prvi strelec tekme. Foto: www.alesfevzer.com
Blaž Janc
Blaž Janc je bil prehiter za obrambo Rhein Neckarja. Ustavil se je pri osmih zadetkih. Foto: www.alesfevzer.com
Celje Pivovarna Laško
Mlado celjsko moštvo je pokazalo velik talent. Blestela je trojica Mačkovšek, Janc in Miha Zarabec, ki je skupaj dosegla 25 od 37 celjskih golov. Foto: www.alesfevzer.com
Zlatorog
Miha Zarabec
Miha Zarabec je sijajno vodil celjski napad, pri tem pa zabil še osem golov. Foto: www.alesfevzer.com
Celjani v Zlatorogu nadigrali Rhein Neckar

Pivovarji so dobro odprli tekmo. Odločno in čvrsto so zaigrali v obrambi, v napadu pa razigrano in poletno. Tako je po zadetku Mihe Zarabca v 12. minuti semafor kazal prvič +3 (9:6).

Sanjski prvi polčas Celjanov
Gostje so vzeli minuto odmora, ki pa jim ni pomagala. Razpoloženi Borut Mačkovšek je namreč v 15. minuti s svojim petim golom povišal na 13:9. Malo pozneje je Blaž Janc zabil za 14:9. Semafor je +5 kazal tudi po zadetku Kristjana Bećirija 16:11. A to še ni bilo vse. Zarabec je v 25. minuti povišal na 17:11, Luka Žvižej pa v protinapadu na 18:11 v 26. minuti. Gostje so bili v napadu ob čvrsti in gibljivi celjski obrambi 6-0 dokaj nemočni. Janc je na začetku zadnje minute postavil izid polčasa 20:13. Mačkovšek (5 golov) in Janc (4) sta bila najboljša strelca prvega polčasa. Dobro je svoje delo opravil tudi vratar Urban Lesjak.

Pivovarji Nemcem niso dali dihati
Celjani tudi v drugem polčasu niso popuščali. Mačkovšek je s svojim šestim golom v 34. minuti poskrbel za 22:15. Gostje so se nato približali na -4 (22:18), a so domači odbili napad in po dveh zaporednih golih Žige Mlakarja povedli s 26:21. Nezadovoljni gostujoči trener Nicolaj Jacobsen je svoje varovance poklical k sebi. Ni jim pomagalo. Zarabec je z dvema zaporednima goloma poskrbel, da je semafor v 45. minuti kazal 28:22. Celjani so v vseh elementih igre gospodarili na parketu dvorane Zlatorog. In ko je Zarabec po obrambi Lesjaka zadel čez vse igrišče za 30:23, je že zadišalo po celjski zmagi. Malo pozneje je Mačkovšek z devetih metrov dosegel svoj deveti gol za 32:26, Janc pa je dve ukradeni žogi spremenil v zadetka za 34:26 v 54. minuti. Nemci so bili razbiti, tekma pa odločena. Slavje na tribunah Zlatoroga, kjer se je zbralo slabih 4.000 gledalcev, se je lahko začelo.

Odločitev 9. marca v Zagrebu
Celjani so tako naredili velik korak proti osmini finala, katero pa bodo morali potrditi na zadnji tekmi v Zagrebu, kjer bodo gostovali 9. marca. Zagrebčani v soboto gostujejo v Szegedu. Če bo Zagreb izgubil v Szegedu, potem bodo pivovarji v hrvaški prestolnici branili prednost dveh točk (9:7) in dveh golov s prve tekme (30:28).

Luka Žvižej: "Verjamem, da to ne bo samo muha enodnevnica, to smo pokazali tudi na tekmi proti Kielcam. Uspelo nam je nekaj, na kar smo upali in si želeli, padla sta dva večja od nas v naši dvorani. Pred nami je zdaj odločilna tekma v Zagrebu, ki bo odločala o osmini finala. Imamo dobro osnovo, na kateri je treba graditi in iti brez strahu v Zagreb."

Blaž Janc: "Prikazali smo izjemno predstavo, še zlasti to velja za prvi polčas, ki je bil popoln, odigrali smo ga praktično brez napake. V veliko pomoč nam je bilo fantastično občinstvo. Resnično sem vesel, da smo po Poljakih premagali še Nemce, zdaj pa nas čaka odločilna tekma v Zagrebu. Škoda je, da ne bo v Celju, vendar sem prepričan, da današnja proti Nemcem ni bila zadnja v dresu Celja v dvorani Zlatorog in da bomo v Zagrebu uspešni ter napredovali v osmino finala Lige prvakov."

Urban Lesjak: "Bila je ekstremno težka tekma, fantje so se zelo trudili v obrambi, da bi zaustavili njihove nalete. Res je, da smo prejeli veliko golov, a smo jih veliko tudi dali, mislim pa, da je bilo zelo pomembno, da smo dali veliko število 'lahkih golov'. Spet smo igrali hiter rokomet, kar nam je prineslo zmago. V Zagrebu moramo odmisliti našo lansko tekmo, čaka nas trnova pot, ki smo jo pripravljeni prehoditi in se z nje vrniti kot zmagovalci."

LIGA PRVAKOV

13. KROG

Skupina B

CELJE PL - RHEIN NECKAR 37:31 (20:13)

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Gajić, Malus 1, Babarskas, Janc 8, Razgor, Suholežnik, Marguč, Grošelj, Poteko 1, Zarabec 8, Kodrin, Mačkovšek 9, Mlakar 6, Žvižej 3, Bečiri 1.

Rhein-Neckar Löwen: Appelgren, Palicka, Schmid 3, Sigurdsson 5 (3), Baena Gonzalez 2, Steinhauser 2, Larsen 6, Pekeler 3, Groetzki 2, Reinkind 2, Guardiola, Petersson 3, Ekdahl Du Rietz 3.

Sedemmetrovke: 0; 3/3

Izključitve: 6 min; 6 min

PICK SZEGED - ZAGREB 26:21 (14:12)

KRISTIANSTAD - KIELCE 29:25 (15:13)

MEŠKOV BREST - VARDAR 30:26 (15:13)

Vrstni red: Vardar 18, Rhein Neckar 17, Kielce 16, Pick Szeged 15, Meškov Brest 14, Celje PL 9, Kristianstad 8, Zagreb 7 točk.

Zmagovalca skupin se uvrstita v četrtfinale, ekipe od 2. do 6. mesta pa v osmino finala.

13. KROG, skupina A

KADETTEN - VESZPREM 27:28 (15:16)

FLENSBURG - BJERRINGBRO 26:24 (10:11)

KIEL - BARCELONA 27:27 (13:15)

WISLA PLOCK - PSG 25:29 (11:14)

Vrstni red: Barcelona 23, PSG 22, Veszprem 16, Flensburg 13, Kiel 12, Wisla Plock 8, Bjerringbro 6, Kadetten 2.

KONČNICA ZA OSMINO FINALA (skupini C in D)

MOTOR ZAPOROŽJE - MONTPELLIER 34:36 (15:18)

NATURHOUSE LA RIOJA - NANTES 25:31 (13:13)

Povratni tekmi bosta 11. marca. Zmagovalca dvobojev se uvrstita v osmino finala.