Dragan Gajič je bil najboljši v slovenskem moštvu, vseh njegovih osem metov je končalo v hrvaški mreži. Foto: EPA
Pri hrvaški zmagi igral tudi Balić

Tekmo v novi dvorani pred več kot 12.000 gledalci so bolje začeli Slovenci, ki so dosegli prva zadetka na tekmi. Gostitelji so s tremi zaporednimi zadetki hitro vzpostavili ravnotežje. Tekma je bila izenačena do 20. minute (9:9). Hrvati so nato ob izključitvi Davida Špilerja dosegli dva zadetka in hitro višali prednost. V zadnjih desetih minutah je slovenska obramba povsem razpadla, saj je dobila toliko zadetkov kot v prvih 20 minutah - 9. Kockasti so tako na odmor odšli z vodstvom 18:13.

V drugem polčasu dolgo ni kazalo na napeto končnico, saj je bilo še v 48. minuti 23:28. Slovenija se je s tremi zaporednimi goli približala in se v sklepnem delu tekme večkrat približala na gol zaostanka, a so imeli gostitelji vedno "ključni" napad več in znali povišati na +2.