Dragan Gajič je spet zablestel in dosegel kar 10 golov. Foto: EPA
Slovenski rokometaši klonili pred Danci

Aktualni evropski prvaki in eni glavnih favoritov za naslov v Španiji so bili pričakovano pretrd oreh kljub dobremu slovenskemu začetku. Sedmerka Škof, Gajič, Luka Žvižej, Dolenec, Zorman in Bilbija ter Miha Žvižej je bila namreč povsem enakovredna. Gostje so v 23. minuti povedli z 9:8, še do 28. minute pa imeli v rokah izenačenje (12:12). Po nekaj napakah v zaključku prvega polčasa je bila prednost gostiteljev dva gola (14:12).

Danci so drugi del silovito odprli, izvrstno izkoristili kazen Zormana v 35. minuti in pobegnili na pet golov prednosti (18:13). Slovencem je uspelo držati priključek in v 43. minuti po zadetku Mateja Gabra znižati na 22:20. A varovanci Ulrika Wilbeka so takoj spet pobegnili na 24:20, kaj bližje pa Slovencev niso več spustili. Dragan Gajič je pri gostih dosegel 10 golov.

"Nismo izkoristili priložnosti za 'brejk' v 52. minuti, ko smo imeli igralca več. Danci so nam v tem obdobju zabili dva gola. Kasneje smo poskusili še z obrambo 3-2-1, a nismo imeli več moči za preobrat," je po tekmi povedal selektor Denič.

Slovenija se v ponedeljek vrača domov, potovanje v Španijo jo čaka v petek. V prvem delu svetovnega prvenstva se bo v Zaragozi pomerila s Savdsko Arabijo (12. januar), Južno Korejo (14. januar), Poljsko (15. januar), Belorusijo (17. januar) in Srbijo (19. januar).