Jure Dolenec je bil eden od treh slovenskih rokometašev, ki so dosegli po štiri gole. Foto: EPA
Uroš Zorman
Uroš Zorman je moral že zjutraj na dopinško kontrolo. Foto: Reuters

Sobota se je za Uroša Zormana in Dragana Gajiča začela zelo zgodaj, saj ju je že ob 7.15 presenetila dopinška kontrola. "Ne boste verjeli, saj tudi jaz ne, dopinška kontrola ob 7.15," je na Twitterju zapisal Zorman, ki nato na popoldanski tekmi ni igral. Tako kot ne Luka Žvižej in Sebastian Skube.

Slovenija je začela v postavi Primož Prošt, Jure Dobelšek, Dragan Gajič, Jure Dolenec, Marko Bezjak, Nenad Bilbija in Matej Gaber. Hitro so prevzeli pobudo. V 10. minuti so vodili s 5:3, v 20. z 11:7, do polčasa pa je prednost narasla na 17:10.

Slovenija povedla že s +8
V drugem polčasu so varovanci Borisa Deniča Tunizijce držali na varni razdalji, v 42. minuti so celo povedli s +8 (22:14). Afričani so se v 55. minuti približali na 22:26, vendar slovenske zmage niso resno ogrozili. Pri Slovencih so se s po štirimi goli najbolj izkazali Gašper Marguč, Vid Kavtičnik in Jure Dolenec.

Slovenci bodo v nedeljo ob 17.10 z Dansko, ki je kar z 38:21 porazila Črno goro, igrali za prvo mesto na turnirju.