Letos sta se v evropskih ligah končala dva izjemno dolga niza. Med najkakovostnejšimi ligami izpostavljamo serijo Bayerna (53 tekem brez poraza), med manj kakovostnimi pa dosežek Lincolna. Gibraltarski prvak  je septembra klonil po več kot petih letih oziroma 88 tekmah brez poraza. Foto: Reuters
Letos sta se v evropskih ligah končala dva izjemno dolga niza. Med najkakovostnejšimi ligami izpostavljamo serijo Bayerna (53 tekem brez poraza), med manj kakovostnimi pa dosežek Lincolna. Gibraltarski prvak je septembra klonil po več kot petih letih oziroma 88 tekmah brez poraza. Foto: Reuters

vreden občudovanja in spoštovanja, a do rekorda Prve lige jih loči še 15 tekem.

Grofi so eden izmed hitov jesenskega dela prvenstva, njihov izjemen niz pa je tema vaših tokratnih vprašanj na portalu Športni SOS.

Vprašanja o športu, športni zgodovini in statistiki lahko pošiljate po elektronski pošti ali Twitterju.

454. Nogometaši Celja v slovenskem prvenstvu niso izgubili že na 17 zaporednih tekmah. Kakšen je slovenski rekord?

Tomaž Hudomalj

Nogometaši Celja niso spodbudno začeli letošnje sezone, saj so v uvodnem krogu na svoji Areni Petrol izgubili proti Zavrču (1:0), nato pa še v gosteh proti Domžalam (1:0). Celjani so od takrat desetkrat zmagali, sedemkrat pa remizirali, v tem času pa imajo razliko v zadetkih 32:7.

A to je še vedno daleč od rekordnega niza, ki ga imajo v lasti Domžale. Te so od 32. kroga sezone 2005/2006 in 27. krogom sezone 2006/2007 nanizali kar 32 krogov brez poraza (21 zmag, 11 remijev, razlika v zadetkih 60:20). Če bi Celjani želeli ta rekord izenačiti, bi morali ostati neporaženi vse do maja 2015. Zanimivo - Celjani bodo v zadnjem krogu jesenskega dela prvenstva skušali nadaljevati prav proti Domžalam. Ekipi se bosta v soboto ob 14.00 pomerili v Domžalah, prenos pa boste lahko spremljali tudi na TV Slovenija 2 in MMC TV.

455. Kakšni pa so sicer najdaljši nizi neporaženosti v najmočnejših tujih ligah?

Svetovni rekorder je ASEC Mimosas, klub iz Slonokoščene obale, ki je med letoma 1989 in 1994 dobil 108 tekem. Sledi pregled rekordov v nekaterih močnejših evropskih ligah, ki presegajo niz 30 tekem neporaženosti.