Olimpija iz zaostanka rešila 10 točk, Maribor pa kar 15

532. del rubrike Športni SOS
11. maj 2018 ob 11:55
Ljubljana - MMC RTV SLO

Napet zaključek državnega prvenstva v nogometu prinaša številne vidike primerjav med obema akterjema, ki ostajata v boju za naslov prvaka.

V prejšnjih dneh smo že pogosto pisali o Olimpiji in Mariboru, tokrat na večna tekmeca gledamo skozi lupo preobratov in iščemo število točk, ki sta jih rešila tako po zaostanku kot v sodnikovem podaljšku. Še vedno ste vabljeni k pošiljanju vprašanj.

Vprašanja o športu, športni zgodovini in statistiki lahko pošljete po elektronski pošti ali Twitterju.

1.154. Maribor je v Domžalah rešil točko ob koncu tekme. Kako uspešna sta Maribor in Olimpija na tekmah letošnjega prvenstva, na katerih sta se znašla v zaostanku?

Mihael Fartek

Večkrat so se v takih težavah znašli Mariborčani, saj so skoraj na tretjini tekem (10 od 32) že zaostajali, a so na teh vseeno rešili kar 15 točk. Na drugi strani je Olimpija zaostajala na šestih tekmah, na katerih je nato rešila 10 točk. Podrobnosti so v spodnji tabeli.

KlubTZ-R-PTočke%
Maribor104-3-31550,0
Olimpija63-1-21056,6

Opomba: V stolpcu Z-R-P je razmerje zmag, remijev in porazov na tekmah, na katerih sta se vodilna kluba v Prvi ligi znašla v zaostanku. Sledi izkupiček rešenih točk in odstotek vseh mogočih.

1.155. Kateri klub prve slovenske lige je letos dal največ golov v podaljšku? Moj zelo močen občutek mi pravi, da je to Olimpija.
Luka Mažgon

Največ golov v sodnikovem podaljšku (vključno z 90. minuto) v dosedanjem delu Prve lige so dosegli nogometaši Domžal, in sicer šest. Olimpija je dosegla le tri zadetke v izbranem časovnem intervalu. Podrobnosti so v spodnji tabeli.